Fenerbahçe Koleji Mersin Şubesi'nin İmza Töreni Gerçekleşti

23.06.2015

Fenerbahçe Koleji Mersin Şubesi'nin İmza Töreni Gerçekleşti

Yüzyıllık geçmişiyle Türk sporuna önderlik eden Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında eğitim faaliyetlerine başlayan Fenerbahçe Koleji  önümüzdeki sezondan itibaren Anadolu’da şubeleşmeye başlıyor. Bu kapsamda  Fenerbahçe Eğitim-Öğretim İşletmeleri ve TİC AŞ ile GEN AŞ arasında yapılan protokol gereği Mersin’de açılacak ilk Fenerbahçe Koleji şubesinin imza töreni gerçekleşti.
 

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde düzenlenen imza töreninde Kulübümüz Asbaşkanlarından Salih Ozan Balaban, Fenerbahçe Koleji Genel Müdürü Adnan Ersan, Mersin Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Mehmet Erbil Şengül ile  Mersin Fenerbahçeliler Şube Başkanı Necat Akyıldız yer aldı.
 

Kulübümüz Asbaşkanlarından Mehmet Tahir Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Barış Altuğ Aydil ve Fenerbahçe Koleji müdürleri ile öğretmenlerin de hazır bulunduğu törende konuşmaların ardından imzalar atıldı ve basın mensuplarının soruları yanıtlandı. 
 

Salih Ozan Balaban: "Fenerbahçe her zaman yaptıklarıyla öncü oldu"
Fenerbahçe’nin her alanda olduğu gibi eğitimde de öncü olduğuna vurgu yapan Salih Ozan Balaban, “Çok heyecanlı ve çok güzel bir gün. Fenerbahçe her zaman yaptıklarıyla öncü olmuştur. Fenerbahçe Koleji’nin daha ileriye gitmesini ve yayılmasını çok önemsiyoruz. Mersin’deki kolejin açılışı da çok heyecan verici bir gelişme” dedi.
 

Kolejin bugünlere gelmesinde katkısı olan Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım’a ve eski yöneticilere de teşekkür eden Salih Ozan Balaban, bir soru üzerine ülkemizde çocukların spora geç başladığına dikkat çekerek, “Yurt dışında çocuklar spora anaokulunda başlıyor. Ülkemizde ise maalesef çocuklar sporla çok geç tanışıyor. Ama Fenerbahçe Koleji, çocuklara anaokulundan itibaren sporla eğitimi bir arada veriyor” ifadelerini kullandı. 
 
 
Adnan Ersan: "İstanbul’daki modeli Anadolu’ya yayacağız"
Fenerbahçe Koleji Genel Müdürü Adnan Ersan da, Fenerbahçe Koleji’nin kurulduğu günden itibaren eğitimde lider olmayı hedeflediğini hatırlatarak,  “Fenerbahçe Koleji, kulübün çizgisi paralelinde gençleri hayata hazırlamaktadır. Cumhuriyet ve Atatürk ilklerini benimsemiş çağdaş öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Anadolu’da böyle eğitim kurumlarına ihtiyaç çok fazladır. Şubeleşme adına bugün ilk adımı atıyoruz. Hayırlı olsun. Aynı zamanda okulu olan spor kulüpleri var ancak şubeleşen hiçbir spor kulübü okulu yok. İstanbul’daki modeli Anadolu’ya yayacağız. Başarılı çocuklara burs vererek bünyemizde yetiştireceğiz. Sırada Adana, Antalya, İzmir ve Kuşadası var. Anadolu’dan gelen teklifleri ekibimizle değerlendiriyoruz” dedi.
 

Mehmet Erbil Şengül : "Fenerbahçe Koleji’nde yetişecek aydın gençlerle fark yaratırız"
Mersin Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Mehmet Erbil Şengül  ise, “Burada olmak bizim için çok önemli. İlk olmanın gururunu yaşıyoruz. Burada dünya yıldızlarına imza attırıldı. Bu imza da Fenerbahçe tarihinin en önemli imzalarından. Bu alanda Mersin Fenerbahçe’nin Anadolu’ya açılan ilk kapısı. Fenerbahçe Koleji’nde yetişecek aydın gençlerle fark yaratırız. Başta Başkanımıza, yöneticilerimize, Sayın Ali Koç’a ve Turhan Şahin’e teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 

Konuşmaların ardından önce imzalar atıldı, sonrasında ise toplu fotoğraf çekildi.