Fenerbahçe Opet 3-1 Çan Gençlik Kale Spor

30.09.2020

Fenerbahçe Opet 3-1 Çan Gençlik Kale Spor

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi'nin 6. haftasında Çan Gençlik Kale Spor ile karşılaştı. Sarı Melekler, Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynanan mücadeleden 3-1 galip ayrıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da mücadeleyi izledi.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Çan Gençlik Kale Spor karşısında maça Lila Şengün, Cansu Çetin, Dicle Nur Babat, Melissa Vargas, Bianka Busa, Eda Erdem Dündar altısı ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.

Mücadele Melissa Vargas ve Emine Arıcı'nın karşılıklı sayılarıyla hızlı başladı(2-2). Ana Paula ve Emine Arıcı ikilisiyle skor üretmeye devam eden Çan Gençlik Kale Spor karşısında takımımız, kaptan Eda Erdem Dündar'ın blok sayılarıyla etkili oldu ve 6-5'lik üstünlüğü yakaladı. Rakibin maça ortak olma noktasında gösterdiği direnci Melissa Vargas'ın sert smaçlarıyla kıran Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, setteki teknik molaya 12-10'luk üstünlükle girdi. Moladan sayıyla dönen Çan Çan Gençlik Kale Spor karşısında skor üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçemiz, rakibi karşısında 3 sayılık fark yakaladı(14-11). Konuk takım Ellen Braga ile sette kalmaya çalışsa da Cansu Çetin ve Bianka Busa ikilisinin de skora yaptığı katkıyla Kadın Voleybol Takımımız farkı 4 sayıya çıkardı(17-13). Sarı Melekler, son bölümü büyük bir çekişmeye sahne olan seti 28-26 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan taraf Çan Gençlik Kale Spor oldu(2-5). Takımımız, rakibin serisine Vargas'la nokta koysa da, konuk takım Ana Paula ile oyunda kaldı(3-6). Devamında 3-0'lık bir seri yakalayan Fenerbahçemiz, sete denge getirdi(6-6). Karşılıklı sayılarla geçen bu bölümde Takımımız, teknik molaya 12-11'lik üstünlükle girerken; rakibimiz Ana Paula-Emine Arıcı-Thias Souza üçlüsünün serisiyle 13-17'lik üstünlük sağladı. Devamında da oyunda daha etkin olan Çan Gençlik Kale Spor, seti 19-25 kazanarak maça denge getirdi: 1-1.

İkinci setin aksine üçüncü sete harika bir başlangıç yapan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Eda Erdem Dündar ve Melissa Vargas'la setin hemen başında 5-1'lik üstünlüğü yakaladı. Takımımızın hızlı ve etkili oyunu karşısında Çan Gençlik Kale Spor, Ana Paula ve Thias Souza'yla skor üretti.(9-6). Bianka Busa ve Cansu Çetin'le rakibe dur diyen takımımız, bu sette de teknik molaya önde giren taraf oldu(12-6). Eli sıcak isimlerden bulduğu sayılarla sonuca giden Sarı Melekler, seti 25-19 kazanarak rakibi karşısında 2-1 öne geçti.

Müsabakanın dördüncü ve son setine de iyi başlayan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, teknik molaya 12-11 önde girdi. Setin devamında da iyi oynayan takımımız, seti 25-22, maçı da 3-1 kazandı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Haber Görselleri