Fenerbahçe Öznur Kablo 76-63 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi

23.02.2020

Fenerbahçe Öznur Kablo 76-63 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Kadınlar Basketbol Süper Ligi 19'uncu hafta maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi'ni konuk etti. Potanın Kraliçeleri, Metro Enerji Salonu'nda oynanan müsabakadan 76-63 galip ayrıldı. Takımımız, elde ettiği bu galibiyetle liderliğini sürdürdü.

Başkan Vekilimiz Semih Özsoy, Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Sipahioğlu, Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı, eski basketbolcumuz Birsel Vardarlı Demirmen de karşılaşmayı izledi.

Takımımız parkeye Türk Böbrek Vakfı'nın “Şeker ve tuzu azalt, hayatını uzat” pankartıyla çıktı.

Edirne Enez Anadolu Lisesi'nden gelen öğretmen ve öğrenciler, maç sonunda oyuncularımızla bir araya geldi ve fotoğraf çektirdi.

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız; Olcay Çakır Turgut, Tuğçe Canıtez, Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes ve Laura Nicholls beşiyle mücadeleye başladı.

Hava atışı sonrasında ilk hücum hakkı Fenerbahçe Öznur Kablo'nun olurken, takımımız bu hücumdan Olcay Çakır Turgut'un basket faulüyle döndü: 3-0. Rakip Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyesi, Jantel Lavender'la cevap verse de, Kadın Basketbol Takımımız Kiah Stokes'la skoru 7-2'ye getirdi. Mersin temsilcisi, Brittney Sykes ve Gökşen Fıtık'ın yakaladığı seriyle maça denge getirmeyi başarırken(7-7), Fenerbahçe Öznur Kablo, kaptan Tuğçe ve Cecilia Zandalasini'yle yeniden öne geçmeyi başardı 12-7. TV molasına bu skorla önde giren Fenerbahçemiz olsa da, moladan Alexandria Bentley ve Lara Sanders'ın basketleriyle dönen konuk takım, maça bir kez daha denge getirdi: 12-12. Bu eşitliği bozan isimse Cecilia Zandalasini oldu ve 5-0'lık serisiyle skoru 17-12'ye getirdi. Bitime 1 dakika kala konuk takım farkı 3 sayıya(22-19) kadar indirse de 7 asist 1 top kaybıyla oynayan Kadın Basketbol Takımımız Fenerbahçe Öznur Kablo, çeyreği 26-21'lik üstünlükle tamamladı.

İkinci yarıya özellikle de savunmada yapılan ekstra katkıyla iyi başlayan Takımımız, ilk 2 dakikalık bölümü 28-21'lik skorla önde geçti. Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyesi, bu çeyrekteki ilk sayılarını Lara Sanders ve Jantel Lavender'la bulurken, Potanın Kraliçeleri, Olcay Çakır Turgut ve Elizabeth Williams ikilisiyle farkı korumayı başardı: 30-25. Konuk takım, Gabriela Marginean ile farkı 1 sayıya(30-29) kadar indirmeyi başarsa da, Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımızın eli sıcak isimleri; Kiah Stokes, Elizabeth Williams ve Cecilia Zandalasini'nin skor yüküne ortak olmasıyla fark çift hanelere çıktı: 43-29. Çeyreğin son bölümünü de iyi oynayan Takımımız, soyunma odasına 45-30'luk skorla önde girdi.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde her iki takımın yaptığı hatalar göze çarpsa da ikinci yarıdaki ilk sayılar Olcay Çakır Turgut'tan geldi: 47-30. Tuğçe Canıtez ve Zandalasini'nin de katkı verdikleri ilk 5 dakikayı Potanın Kraliçeleri, 52-35 önde geçti. Çeyreğin devamında Mersin temsilcisi İlayda Güner ve Jantel Lavender'la maça ortak olmaya çalışsa da final periyotuna 59-47'lik skorla önde giren taraf Fenerbahçemiz oldu.

Final periyotuna da Cecilia Zandalasini ve Elizabeth Williams'la iyi başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız karşısında rakibimiz Lara Sanders'la skor üreten taraf oldu: 65-51. Rakibi karşısındaki üstün oyununu çeyreğin devamında da sürdüren Potanın Kraliçeleri, mücadeleden 76-63 galip ayrıldı.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar