Fenerbahçe Öznur Kablo Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseldi

03.03.2020

Fenerbahçe Öznur Kablo Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseldi

Adana'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Kupası'nda çeyrek final mücadelesinde Bellona Kayseri Basketbol ile karşılaşan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleden 73-61 galip ayrıldı ve adını yarı finale yazdırdı.

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, çeyrek final maçına Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Kiah Stokes ve Elizabeth Williams beşiyle çıktı.

Potanın Kraliçeleri, mücadeleye hücumda ve savunmada kusursuza yakın performansla başladı. Sarı lacivertli ekibimiz, kenardan gelen Chelsea Gray'in 8, Tuğçe'nin 7, Zandalasını ve Williams'ın da 4'er sayı kaydettikleri ilk çeyreği 25-9 önde tamamladı.

Fenerbahçe Öznur Kablo, ikinci çeyreğe Sevgi'nin üçer sayılık basketleriyle başlarken, bitime 7 dakika 40 saniye kala dudağına aldığı darbenin ardından Ayşe Cora soyunma odasının yolunu tuttu ve maçın kalan bölümünde parkeye dönemedi. Nicholls ve Olcay'ın da skora yaptığı katkıyla aradaki farkı koruyan Kadın Basketbol Takımımız, soyunma odasına 42-28'lik üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyrekte hücumda iç dış dengesini koruyan, savunmada da oyun konsantrasyonundan ödün vermeyen Fenerbahçe Öznur Kablo, son çeyreğe 20 sayılık farkla 59-39 önde başladı.

Son çeyrekte de oyunun kontrolünü elinde tutan Kadın Basketbol Takımımız, sahadan 73-61 galip ayrıldı. 8 oyuncunun skora katkı yaptığı Fenerbahçe Öznur Kablo'da Chelsea Gray 17 Sayıyla en skorer isim olurken, Tuğçe Canıtez 14, Cecilia Zandalasini 13, Sevgi Uzun Ve Elizabeth Williams da 11'er sayı kaydetti