"fenerbahçe Son Kaledir Teslim Olmaz"

21.01.2014

"fenerbahçe Son Kaledir Teslim Olmaz"

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, izdiham yüzünden güçlükle bindiği takım otobüsünden kendisini karşılayan binlerce taraftarımıza yaptığı kısa konuşmada,  "Fenerbahçe son kaledir teslim olmaz" dedi.

 

Fransa’dan döndükten sonra havalimanının CIP salonunda yöneticilerimiz ve sporcularımızla hasret gideren Başkanımız Aziz Yıldırım, bu esnada duygusal anlar yaşadı ve bir ara gözyaşlarını da tutamadı. Daha sonra Başkanımız, kendisini bekleyen ve içinde yöneticilerimizin de olduğu takım otobüsüne bindi. Müthiş kalabalık nedeniyle Başkanımız otobüse güçlükle binebildi. Otobüsün içinden taraftarlarımıza birkaç cümle ile seslenen Başkanımız Aziz Yıldırım,  "Sevgili Fenerbahçeliler, sizleri çok seviyorum. Hepiniz hoş geldiniz. 3-4 gün daha beraberiz. Hep beraber konuşacağız dertlerimizi anlatacağız, beraber olacağız….Hakkımızda ferman vermişler, fermana uyduk geldik. Kalemimizi kırmışlar…. Fenerbahçe son kaledir teslim olmaz….. Sağolun… Aranızda Beşiktaş ve başka kulüplerin taraftarlarını da görüyorum. Vicdanı olan herkese teşekkür ediyorum. Biz bu yolda hep beraber yürüyeceğiz. .." dedi.


Cadde’de Başkanımızı binlerce taraftarımız karşıladı

İzdiham nedeniyle havalimanından güçlükle ayrılabilen Başkanımız ve yöneticileri taşıyan otobüs,  güçlükle ilerleyerek, Bağdat Caddesi üzerinden Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda doğru yol almaya başladı.


Başkanımızı taşıyan otobüs Bağdat Caddesi’ne ulaştı. Taraftarlarımızın yoğun sevgi gösterileri arasında, otobüs güçlükle yol almaya devam etti.Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe bu ülkenin her şeyine karar verecek kulüptür, ülkenin emniyetidir"

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizi taşıyan otobüs, Bağdat Caddesi’nde adım adım ilerlerken;  Başkan Yıldırım, Şaşkınbakkal Işıklar mevkiinde otobüsün etrafını saran taraftarlarımıza, otobüsün ses sitemi aracılığıyla kısa bir konuşma yaptı. Başkanımız Aziz Yıldırım bu kısa konuşmasında şunları söyledi:

 

"Fenerbahçe’nin korkmaz ve yıkılmaz taraftarı, hakkımızda ferman buyrulmuş, kalem kırılmış; geldik. Biz inanmış insanlarız, ne fermandan korkarız ne de mahpusluktan. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Birlik ve beraberliğinizi hiç bir zaman bozmayın. Fenerbahçe bu ülkenin her şeyine karar verecek hem kulüp hem de taraftarıyla birlikte bu ülkenin emniyetidir; son kaledir. Herkes Fenerbahçe’yi teslim alamamaktan.... (Taraftarların tezahüratı ile kesiliyor) Hepinize, şahsıma, ekibime vermiş olduğunuz destekten dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ömrünü Fenerbahçe’ye adamış bu kızgın ve sevdalı adama yaşattıklarınız için sağ olun, var olun. Hiç merak etmeyin, 16 yıl önceki Aziz Yıldırım ne ise, bugün de o dur, yarın da o olacaktır"


Bu konuşmanın ardından Başkanımızı taşıyan otobüs, taraftarlarımızın yoğun sevgi gösterileri altında, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na doğru yol almaya devam etti ve saat 01.00 sularında Stada ulaştı.


Abdullah Kiğılı: "Taraftarlara ve Fenerbahçe ailesini teşekkür ediyorum"
Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı burada FB TV’ye yaptığı açıklamada, "Havaalanından buraya gelmemiz, yaklaşık 4 saat sürdü. Taraftarlara ve Fenerbahçe ailesine teşekkür ediyoruz. Yarın akşam saatlerinde yönetim kurulu toplantısı yapacağız" dedi.