Fenerbahçe Ülker 66-70 Royal Hali Gaziantep

20.10.2014

Fenerbahçe Ülker 66-70 Royal Hali Gaziantep

Türkiye Basketbol Ligi'nin ikinci hafta karşılaşmasında Royal Halı Gaziantep’i konuk eden Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, rakibine 66-70 mağlup oldu.


Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan maça ekibimiz; Melih Mahmutoğlu, Emir Preldzic, Jan Vesely, Can Altıntığ ve Oğuz Savaş  beşi ile başladı.


Jan Vesely ve Ruzic’in karşıklı basketleriyle başlayan karşılaşma, karşılıklı basketlerle devam etti ve maçta ilk beş dakikalık bölüm 8-8 eşitlikle geçildi. Periyodun ikinci bölümde her iki takım da skor üretmekte zorlanırken, çeyrek de 10-10 eşitlikle tamamlandı.


İkinci çeyreğin ilk dakikasında rakibinden kaptığı topla rakip çembere giden Bogdan Bogdanovic, ekibimizi 12-10 öne geçirirken, konuk takım Oliver Stevic ve Andrew Harris ile sayılar üretti ve skor üstünlüğünü ele aldı. (12-14) Bu dakikalarda Collaway ile etkili olan Royal Halı Gaziantep, Higgins’in basketiyle de 19-23 öne geçti. Obradovic’in molası sonrasında Oğuz Savaş ve Nemanja Bjelica’nın basketleriyle 7-0’lık seri yakalayan Takımımız, 26-23 öne geçti. Goudelock ve Oğuz Savaş’ın sayılarıyla da skordaki üstünlüğünü koruyan ekibimiz soyunma odasına 31-28 önde gitti.


Üçüncü periyoda Nemanja Bjelica ve Goudelock’ın basketleriyle iyi bir giriş yapan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Oğuz Savaş’ın sayılarıyla da üstünlüğünü korudu. (38-31) 7-0’lık seri ile maçta eşitliği sağlayan konuk takım karşısında Oğuz ve Nemanja Bjelica ile skor bulmaya devam eden ekibimiz skoru 46-44 yaptı. (03:11) Karşılıklı basketlerle geçilen periyodun son saniyelerinde Higgins’in elinden 3’lük bulan Gaziantep ekibi, çeyreği de 50-53 önde geçti.


Son çeyreğin ilk iki dakikasında iki takım da skor üretemedi. Periyodun ilk sayıları Jan Vesely’den geldi. (07:49) Ardından Higgins’in sayılarına Emir Preldzic ile yanıt veren ekibimiz Nemanja Bjelica ve Oğuz Savaş’ın basketleriyle skor 62-64’e geldi. (01:12) Maçın son bölümde skor üstünlüğünü elden bırakmayan konuk takım karşılaşmadan  66-70 galip ayrıldı.