Fenerbahçe Ülker 74-67 Galatasaray Medical Park

19.12.2012

Fenerbahçe Ülker 74-67 Galatasaray Medical Park

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Beko Basketbol Ligi’nin 11. hafta mücadelesinde, Galatasaray Medical Park ile karşılaştı. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanan karşılaşmadan Takımımız, 74-67 galip ayrıldı.

Karşılaşmayı; Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı, İsfendiyar Zülfikari, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ünal Uzun, Yasemin Merçil, Semih Özsoy ve Ahmet Ketenci ile Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay da izledi.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda, Bojan Bogdanovic 18 sayı ile hem takımının hem de maçın en skoreri olurken Emir Preldzic 16 sayı, 7 ribaund, 4 asits, Mekkaleb Junior 14 sayı ile oynadı.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız maça Lester Mekkaleb, Ömer Onan, Romain Sato, Michael Batiste ve İlkan Karaman beşi ile başladı. Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelenin ilk üç dakikalık bölümü Galatasaray’ın 5-7 üstünlüğü ile geçti. Periyotta beşinci dakika geride kalırken Galatasaray Medical Park Cenk Akyol ile skoru 6-12 yaptı ve periyodu da 17-21 üstün tamamladı.

Mücadelenin ikinci periyodunda Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Bogdanovic’in basketiyle skorda 23-23 eşitliği yakaladı. Galatasaray Ndong ile skor üstünlüğünü yeniden ele alırken son 5 dakika 30 saniyeye de 25-27 önde girdi. Fenerbahçemiz 16. dakikada Andersen ile maçta üstünlüğü yakalamasına rağmen Galatasaray Medical Park bu sayıya hemen cevap verdi (32-33). Taraftarımızın da desteği ile tekrar öne geçen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız skoru 38-33 yaptı. Maçın ilk yarısı da Fenerbahçemizin 40-37 üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın ikinci devresine de hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, ilk beş dakikalık bölümü 48-43 üstünlükle geçti. Skor üretmekte zorlanan rakibi karşısında etkili olmaya devam eden Takımımız, Ömer Onan ile farkı 9 sayıya çıkardı (54-45). Basket faulden bulduğu sayılarla Galatasaray Medical Park farkı 4 sayıya indirdi.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız final periyoduna da 60-50 üstün girdi. Final periyoduna her iki takım karşılıklı basketlerle başlarken 33. dakika Fenerbahçemizin 61-55 üstünlüğü ile geçildi. Son bölümlerde farkı tekrar açan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız skor üstünlüğünü korurken maçtan da 74-67 galip ayrıldı.

SALON: Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena
HAKEMLER: Emin Moğulkoç, Rüştü Nuran, Kaan Büyükçil
FENERBAHÇE ÜLKER: Bo McCalebb (14 sayı), Ömer Onan  (5 sayı), Romain Sato (2 sayı), David Andersen (8  sayı), Oğuz Savaş (4 sayı), Batiste (1 sayı), İlkan Karaman (5 sayı), Bojan Bogdanovic (18 sayı), Emir Preldzic (16 sayı).
GALATASARAY MEDİCAL PARK: Gordon (13 sayı), Cenk Akyol (7 sayı), Ndong (8 sayı), Milan Macvan (6 sayı), Ender Arslan (6 sayı), Hawkins  (14 sayı), Ersin Dağlı (13 sayı).