13.12.2013

Fenerbahçe Ülker 77-79 Partizan

Turkish Airlines Euroleague’de mücadele eden Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, A Grubu’ndaki 9. hafta mücadelesinde Sırbistan’ın Partizan ekibini konuk etti. 17 sayıdan geride geldiği maçta öne de geçen Takımımız, mücadeleden 77-79 mağlup ayrıldı. Grubunda 16 puanla lider durumunda bulunan Fenerbahçe Ülker, son hafta mücadelesinde deplasmanda Fransa temsilcisi Nanterre ile karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan maçı Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım ile yöneticiler de izledi. Maç öncesinde geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Nelson Mandela için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.


Maça 5-0’lık seri ile başlayan Partizan karşısında ilk sayımız Kleiza’dan geldi. Bogdanovic ve Kleiza ile sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe Ülker karşısında dış atışlardan sayılar üreten Sırbistan ekibi 16-7 öne geçti. Karşılıklı basketlerde devam eden periyot, 17-30 Partizan üstünlüğü ile geçildi. Kinsey ilk çeyrekte 11 sayı attı.


Melih Mahmutoğlu’nun basketiyle başlayan ikinci çeyrekte, savunmadaki sertliğini arttıran Fenerbahçe Ülker, potasını baskete kaptı ve yakaladığı 11-0’lık seriyle maçta durumu 28-30’a taşıdı. Bogdanovic’in sayısıyla maçta durum 32-34’e gelirken, Hırvat oyuncumuz Euroleague’de 1000. sayısını kaydetti. Karşılıklı sayılarla devam eden periyodu Takımımız 37-39 geride tamamladı.


Üçüncü çeyreğe Bogdanovic’in üçlüğüyle başlayan Fenerbahçe Ülker, 17 sayıdan geride geldiği maçta ilk kez öne geçti. (40-39) Preldzic ile art arda basketler bulan Takımımız, skoru 58-50’ye taşıdı. Karşılıklı basketler devam eden periyodu Takımımız, 60-59 üstünlükle geçti..
 

Son çeyreğe Sırbistan ekibi 10-0’lık seri ile başladı ve maçta durumu 60-69’a taşıdı. Bo’nun basketiyle seriye son veren Fenerbahçe Ülker, Zoric’in sayısıyla farkı 5 sayıya indirdi.Sırp temsilcisi hızlı hücumlardan bulduğu basketlerle son üç dakikaya girilirken farkı tekrardan 9 sayıya yükseltti. Emir ve Zoric ile maça tutunmaya devam eden Fenerbahçe, son dakika içerisinde farkı 3 sayıya kadar indirdi. Kinsey ile taktik faulleri kaçırmayan Partizan, sahadan 79-77 galip ayrıldı.