Fenerbahçe Ülker 84-62 Trabzonspor Mp

19.04.2014

Fenerbahçe Ülker 84-62 Trabzonspor Mp

Beko Basketbol Ligi’nin 27. haftasında Trabzonspor Medical Park’ı konuk eden Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Karadeniz ekibini 22 sayı farkla 84-62 mağlup etti.


Nemanja Bjelica 16 sayıyla en skorer ismimiz olurken, Oğuz Savaş 15,  Emir Preldzic 11, Bojan Bogdanovic de 10 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan diğer isimlerimiz oldu.


Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı,  Ahmet Özokur,  Ömer Temelli, Turhan Şahin ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden  Yalçın Haker ve Selim Sapan da izledi.


Takımımız maça; Melih Mahmutoğlu, Linas Kleiza, Oğuz Savaş, Berk Uğurlu ve Bojan Bogdanovic beşi ile başladı.


Maça 7-0’lık seri ile başlayan Karadeniz ekibi karşısında ilk dakikalarda basit top kayıpları yapan Takımımız ardından Melih Mahmutoğlu’nun elinden 8 sayı buldu. Stipanovic’in turnikesiyle 6. dakikayı 8-13 önde geçen konuk takım karşısında ekibimiz Bo McCalebb ve Luka Zoric ile etkili oldu. Sayı farkını 1’e düşüren Fenerbahçemiz çeyreği 16-17 geride tamamladı.


Trabzonspor Medical Park, ikinci çeyreğin ilk dakikalarında Randle’nin elinden 4 sayı bulurken, Bojan Bogdanovic, Nemanja Bjelica ve Oğuz Savaş ile 7 sayı bulan ekibimiz de skoru 23-24’e taşıdı. (7:17)  Oğuz Savaş’ın basket faulü ile maçta eşitliği sağlayan Takımımız (26-26),   Nemanja Bjelica’nın üçlüğüyle de öne geçti. (29-26) Ardından Ömer Onan ve  Nemanja Bjelica’nın elinden iki üçlük daha bulan Fenerbahçemiz, soyunma odasına 37-31 üstünlükle gitti.


Üçüncü çeyreğin ilk dakikasında Bojan Bogdanovic ve Oğuz Savaş’ın smaçıyla 4 sayı bulan Takımımız sayı farkını çift hanelere taşıdı. (41-31)  Kalan dakikalarda oyundaki üstünlüğünü tamamen eline alan ekibimiz Nemanja Bjelica, Ömer Onan, Bojan Bogdanovic ve Emir Preldzic’in basketleriyle de sayı farkını çeyreğin bitimine (2:03) kala 20 sayıya çıkardı.  Oyundaki üstünlüğünü koruyan Fenerbahçemiz, 3. periyodu 62-44 önde tamamladı.


Son periyotta rahat bir oyun sergileyen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız,  konuk ekip maça tutunmaya çalışsa da buna izin vermedi ve maçtan 84-62 galip ayrıldı. Bu sonuçla ligdeki 21. galibiyetine imza atan Takımımız, puanını 48’e yükseltti ve 2. sıradaki yerini korudu.