Fenerbahçe Ülker 88-69 Pinar Karşiyaka

23.05.2014

Fenerbahçe Ülker 88-69 Pinar Karşiyaka

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Beko Basketbol Ligi Yarı Final Play Off Turu ilk maçında İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka ile karşılaştı. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanan müsabakadan Takımımız, 88-69 galip ayrılarak, seride 1-0 öne geçti.


Mücadeleyi, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanımız Ahmet Özokur ile Yönetim Kurulu Üyemiz Yalçın Haker de izledi.


Karşılaşma öncesinde her iki takım oyuncuları da Soma’daki maden kazasında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.


Beko Basketbol Ligi’nde 250.maçına çıkan oyuncumuz Emir Preldzic’e, Asbaşkanımız Ahmet Özokur çiçek ve hediye takdim etti.


Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Pınar Karşıyaka karşısında ilk çeyreğe; Melih, Bo McCalebb, Linas Kleiza, Bojan Bogdanovic ve Oğuz Savaş beşiyle başladı.
 

Takımımız, mücadelenin ilk dakikalarına Melih ve Oğuz’un art arda bulduğu basketlerle 6-0’lık bir seri ile başladı. Pınar Karşıyaka’da ise bu seriye son veren Barış Hersek ve Dixon olurken, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda yine sahne alan isim Melih Mahmutoğlu oldu ve skoru 12-10’a getirdi. Televizyon molasına 12-10 önde giren Fenerbahçemiz, mola sonrasında Oğuz’un bulduğu iki sayılık basketle skoru 14-10’a getirdi.  Son 1:30’luk bölüm ise karşılıklı basketlerle geçerken, ilk çeyreği 20-18 önde tamamlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız oldu.


Karşılaşmanın ikinci periyotuna ise Emir Preldzic’in basketiyle başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Zoric’in de pota altından bulduğu basketle İzmir temsilcisi karşısında 24-19 öne geçti. Bu bölümde farkı 6 sayıya kadar çıkartan Fenerbahçemizde, Kleiza da skora yaptığı katkıyla durumu 28-23’te korudu. Konuk ekip Williams ve Diebler ile bulduğu basketlerle 28-31 öne geçerken, Dixon’un da kaydettiği 3 sayılık basket ile 28-34’lük üstünlük yakaladı. Bitime 1 dakika kala Oğuz ve Bo ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, harika bir geri dönüş yaparak soyunma odasına 36-34 önde giren taraf oldu.


Üçüncü periyota ise yine sayıyla başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız oldu. Melih Mahmutoğlu’nun 3 sayılık basketiyle 39-34 öne geçen Takımımız, bu bölümde savunmadaki başarısıyla dikkat çekti. İlk 5 dakikalık bölüm ise Zoric ve Bo’nun basketleriyle 45-39 önde geçilirken, televizyon molasına da bu skorla önde giren Fenerbahçe Ülker oldu. Molanın ardından karşılıklı sayılarla son 1 dakikalık bölüme girilirken, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Bo McCaleb’in basketiyle 59-53 final periyotuna önde girdi.


Kleiza, Ömer ve Bogdanovic gibi önemli isimlerin yıldızlaştığı müsabakanın final periyotunda ise Fenerbahçemizin üst üste bulduğu 3 sayılık basketler skoru belirlemede etkili oldu. Pınar Karşıyaka’nın savunma direncini kıran Takımımız, son bölümde Bjelica ve Metecan’ın da basketleriyle karşılaşmadan 88-69  galip ayrıldı.

 

FENERBAHÇE ÜLKER 88-69 PINAR KARŞIYAKA
SALON: Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena
HAKEMLER: Fatih Söylemezoğlu, Halil Baldemir, Mehmet Serdar Ünal
FENERBAHÇE ÜLKER: McCalebb 12, Melih Mahmutoğlu 10, Bojan Bogdanovic 8, Linas Kleiza 17, Oğuz Savaş 14, Berk Uğurlu, Nemenja Bjelica 7, Emir Preldzic 8, Luka Zoric 6, Ömer Onan 3, İzzet Türkyılmaz, Metecan Birsen 3.
PINAR KARŞIYAKA: Dixon 13, Emre Sonsırma, Diebler 18, Batista 8, Barış Hersek 6, Soner Şentürk 6, Mutlu Demir 2, Williams 12, Can Altıntığ 2, İnanç Koç 2.

 

PERİYOTLAR :
1. PERİYOT: 20-18
2.PERİYOT: 36-34
3. PERİYOT: 59-53
4.PERİYOT: 88-69