Fenerbahçe Ülker 89-70 Galatasaray Liv Hospital

03.06.2014

Fenerbahçe Ülker 89-70 Galatasaray Liv Hospital

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Beko Basketbol Ligi Play Off Turu Final serisi ilk maçında Galatasaray Liv Hospital ile karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanan mücadeleden Fenerbahçemiz, 89-70 galip ayrıldı. Takımımız böylece final serisinde 1-0 öne geçti.Başkanımız Aziz Yıldırım, Yöneticilerimiz ve Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın da izlediği müsabakaya Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız: Bo, Bojan, Kleiza, Oğuz ve Emir beşiyle başladı.


Mücadelenin ilk çeyreğinde Galatasaray Liv Hospital’a karşı Bo ve Emir’in basketleriyle 7-0’lık bir seri ile başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, ilk 5 dakikalık bölümü 9-5 önde geçti. Bo McCaleb’in 2 sayılık basketiyle televizyon molasına 11-5 önde giren Takımımız, mola sonrası Bogdanovic ve Kleiza’nın da skora yaptığı katkıyla bitime 3 buçuk dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (18-7). Son 1 dakikalık bölümde Galatasaray Liv Hospital Ender Arslan ve Cenk Akyol ile farkı kapatmaya çalışsa da, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız Luka Zoric ve Emir’in son saniyede kaydettiği 3 sayılık basket ile çeyreği 26-15 önde tamamladı.

İkinci periyotta da farkı kapamaya çalışan Galatasaray karşısında etkili bir oyun sergileyen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Luka Zoric’in 2 sayılık basketiyle çeyreğe başladı. Cenk Akyol ve Ender’in

 

basketlerine Bjelica, Bo ve Oğuz ile cevap veren Fenerbahçemiz, skoru 39-26’ya getirdi. İkinci çeyrekte ilk 7 dakikalık bölüm 41-31 Fenerbahçemizin üstünlüğü ile geçilirken, son bir dakikada Bo ve Emir buldukları basketle soyunma odasına 52-35 önde giren taraf Takımımız oldu.
 

Üçüncü çeyreğe ise 6-0’lık bir seri ile başlayan Galatasaray Liv Hospital olurken, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ise Bo McCaleb ve Emir Preldzic ile bulduğu basketlerle skoru 56-41’e getirdi. Bu çeyrekteki 5 dakikalık bölüm 13 sayılık farkla (58-45) Fenerbahçemizin üstünlüğü ile geçilirken, Galatasaray; Mensah Bonsu ve Ender ile sayılar buldu. Son saniyelerde ise Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda Bjelica’nın bulduğu basket 66-51’lik skorla Takımımızı final periyotuna önde götürdü.
 

Final periyotunda ise genç oyuncularımızdan Berk Uğurlu’nun yanı sıra Luka Zoric, Bo ve Bjelica’nın bulduğu basketlerle Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, karşılaşmadan 89-70 galip ayrıldı.