Fenerbahçe Ülker, Cantu'yu Gözüne Kestirdi

06.11.2012

Fenerbahçe Ülker, Cantu'yu Gözüne Kestirdi

Turkish Airlines Euroleague A Grubu 5. hafta mücadelesinde, 8 Kasım Perşembe günü deplasmanda İtalya’nın Mapooro Cantu takımıyla karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda hedef, bu deplasmandan da galibiyetle dönmek.

Beko Basketbol Ligi’nde Beşiktaş’ı yenerek ligdeki yenilgisizliğini sürdüren ve moral bulan Fenerbahçe Ülker’de oyuncularımızdan Oğuz Savaş, Başantrenör Simone Pianigiani ve Takım Menajeri Serdar Apaydın, Resmi İnternet Sitemiz ve FB TV’ye açıklamalarda bulundu.

Oğuz Savaş, Cantu karşısında favori olduklarını söylerken; Başantrenör Simone Pianigiani zorlu bir periyoda girdiklerini ve bu maçlardan galibiyetlerle ayrılacaklarını kaydetti. Takım Menajerimiz Serdar Apaydın ise sakatlığı bulunan Bo McCalebb’in Cantu maçında oynaması hakkında ümitsiz konuştu.

Oğuz Savaş: "İtalya’da favori biziz"

Oyuncularımızdan Oğuz Savaş, "Euroleague’de neredeyse her şey yolunda gidiyor; evimizde oynadığımız Madrid maçı dışında. O maç çok kötü oynamıştık. Aslında o maçtan çıkardığımız derslerle, bir sonraki maçları çok iyi oynamaya başladık. Bundan sonra, artık maç kaybetmeye de çok gerek yok. Cantu deplasmanı zor olacak;  kolay bir deplasman değil, özellik kendi evinde iyi oynayan bir ekip. Ama biz de oraya kazanmak için gideceğiz. Hazırlanmak için çok vaktimiz de olmadı. Sonuçta hem Türkiye Ligi hem Eurolegue; çok yoğun bir tempoda oynuyoruz. Ancak bu tempoya da artık alışmamız, hazır olmamız gerekiyor. Cantu deplasmanına gidip elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Ben kazanacağımızı düşünüyordum. Bana göre maçın favorisi biziz ve inşallah galibiyetle döneriz" dedi.

Pianigiani: "Sıra deplasmanlarda kazanmaya geldi"

Başantrenör Simone Pianigiani ise "Beşiktaş maçı çok zordu. O maçın ardından şimdi Cantu maçına konsantre oluyoruz. Cantu, gerek taraftarı, gerekse sahasıyla çok zorlu bir rakip. Ama biz maça tamamıyla, 40 dakika konsantre olarak oynayacağız ve oradan da galibiyetle ayrılmayı istiyoruz. Evimizdeki maçları kazanmamız bizim için büyük bir avantaj. Şimdi sıra deplasmanlarda kazanmaya geldi ki; zorlu bir periyoda giriyoruz. Cantu’nun ardından Pınar Karşıyaka ve Moskova maçları bizleri bekliyor. Ümit ediyorum ki tüm oyuncularımla birlikte bu maçlardan galibiyetlerle ayrılacağız" diye konuştu.

Serdar Apaydın: "McCalebb’in durumu belirsiz

Beşiktaş maçını taraftarın müthiş desteğiyle kazandıklarını ve galibiyet için mutlu olduklarını belirten Serdar Apaydın, sakatlığı bulunan Bo McCalebb ve takımın genel durumu hakkında bilgiler verdi. Serdar Apaydın, "Bu hafta çok önemli bir karşılaşma olan Cantu maçına gidiyoruz. Bob MccCalepp’in sakatlığı maalesef devam ediyor. 2 maçta arkadaşlarıyla birlikte olmak, onlara yardım etmek için sahada durdu ama, maalesef  bu maçlara antrenmansız ve  bir parçada ağrı kesiciyle çıktı.  Bu durumun biraz sıkıntısını çekiyor. Bu nedenle de biraz moralsiz açıkçası. Terapinin üzerine şimdi 2 gündür kondisyon antrenmanlarına başladı. Çünkü vücudun diğer yerlerini de sağlam tutmalıyız, ayak bileğini iyileştirirken başka yerlerini bozmamalıyız. Şu anki tepkileri iyi ama yarınki antrenmandan sonra doktorların vereceği rapor doğrultusunda, Cantu maçında yer alıp alamayacağını öğreneceğiz açıkçası. Ancak şu anki durumuyla, sanki Cantu maçında bizimle olmayacakmış gibi duruyor" dedi. Cantu maçının zor geçeceğini ve rakiplerinin çok ateşli bir seyirciye sahip olduğunu belirten Serdar Apaydın, amaçlarının bir deplasman galibiyeti daha elde etmek olduğunu belirterek sözlerini, "Sakatlıklar bizi bir parça da etkilese de oyuncuların rutin temposu yavaş yavaş geri gelmeye başladı. Sisteme alışmaya başladılar ve en önemlisi birbirlerine çok yardımcı oluyorlar. Burada da karakterler devreyle giriyor. O yüzden mutluyuz" cümleleriyle tamamladı.

Fenerbahçe Ülker 7 Kasım Çarşamba günü öğle saatlerinde yapacağı antrenmanın ardından aynı gün saat 16.00’da İtalya’ya uçacak.