Fenerbahçe Ülker'de Hazirliklar Tamamlandi

19.06.2014

Fenerbahçe Ülker'de Hazirliklar Tamamlandi

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Galatasaray Liv Hospital ile oynayacağı Beko Basketbol Ligi Play-Off Final serisinin 7. ve son maçının hazırlıklarını akşam saatlerinde Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da yaptığı çalışma ile tamamladı.

 

Koç Zeljko Obradovic yönetiminde saat 19.00’da başlayan antrenman  yaklaşık 2 saat sürdü. Topla yapılan ısınma hareketlerinin ardından Fenerbahçe Ülkerli oyuncular yarı sahada topla çabukluk oyunu oynadı.

 

Yaklaşık yarım saat süren streching  çalışmasıyla devam eden idmanda Koç Zeljko Obradovic  daha sonra derbinin hücum setleri üzerinde durdu. Antrenman bireysel şut çalışmasıyla sona erdi ve sarı lacivertli ekip Ataşehir’de kampa girdi.

 

Zeljko Obradovic: "Şampiyonluk maçında seyircimizin önünde mücadele edeceğiz"

 

Fenerbahçe TV mikrofonlarına konuşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, kararlı ve inançlı bir şekilde sahaya çıkarak mücadele edeceklerini söyledi.

 

Yapmaları gerekenleri sıralayan Obradovic, "Bizim yapmamız gereken şey kendimizi yarınki final maçına hazırlamak. Maçta da kararlı ve inançlı olarak sahaya çıkıp; şampiyonluk maçının farkında olarak mücadele etmek. Normal bir basketbol maçının olduğunun farkında olarak hareket etmek" diye konuştu.

 

Şampiyonluk maçını kendi sahalarında oynayacak olmanın avantajına sahip olduklarının altını çizen Koç, "6. maçtan sonrada aynı şeyi söyledim. Şu anda gayet iyi bir pozisyondayız, şampiyonluk maçı için kendi sahamızda seyircimizin önünde mücadele edeceğiz. Bundan önceki maçlarda aldığımız sonuçların aynısını almamamız için hiçbir neden yok önümüzde" dedi.

 

Taraftarları maça çağıran başarılı Obradovic, "Final serisinin başından itibaren söylediğim gibi tek beklentimiz taraftarların gelip, rakibimize saygı göstererek bizi desteklemesi. Onun dışında bizim final maçı için gerekli mücadeleyi ortaya koymamız. Oyuncularımın gerekli motivasyon ve agresiflikle sahaya çıkacaklarını düşünüyorum. Taraftarlarımızdan da destek bekliyorum." şeklinde konuştu.