Fenerbahçe Ülker'de Hedef, Real Madrid'den Rövanşi Almak

29.11.2012

Fenerbahçe Ülker'de Hedef, Real Madrid'den Rövanşi Almak

THY Euroleague A Grubu’ndaki 8. maçında, 30 Kasım Cuma günü deplasmanda İspanyol takımı Real Madrid’le karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülker, ilk maçta evinde yitirdiği rakibinden rövanşı almanın hesaplarını yapıyor.

Real Madrid maçıyla ilgili olarak Resmi İnternet Sitemize açıklamalar yapan Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani, hali hazırda Avrupa’nın en iyi ve en formda takımıyla oynayacaklarını söyledi. Pianigiani, takım istikrarının önemine de dikkat çekti.

Henüz takım olarak hazır olmadıkları bir dönemde Real Madrid’le oynadıkları ilk maçı kaybettiklerini belirten oyuncularımızdan İlkan Karaman ise  bu kez sonucun lehlerine olacağını ileri sürdü.

Oyuncularımızdan Barış Ermiş ise hızlı basketbol oynayan ve ofansif gücü yüksek Real Madrid karşısında rövanşı almak isteklerini dile getirdi.

Pianigiani: "Performansımızın istikrarı çok önemli"

İstikrarın önemine dikkat çeken Simone Pianigiani "Real Madrid maçından, performans adına daha da iyi olacağımıza dair olumlu sinyaller almak istiyoruz. Sadece sonuca bakmak önemli değil ama bu kadar zorlu geçecek bir maçta, performansımızın istikrarı da çok önemli. Real Madrid şu anda Avrupa’nın en iyi ve en formda takımı Ev sahibi olmanın da avantajıyla birlikte, maçın temposu ve ritmi açısında da çok iyi özellikleri olan bir takım. Bizim için en önemlisi, her gün, istikrarlı olduğumuza dair iyi sinyaller vermek. Maça hakim olmamız gerekiyor bu zorlu durumda ve bu gruptan çıkabilmemiz için bundan sonra hep galibiyete ihtiyacımız var" diye konuştu.

İlkan Karaman: "Takımda artık her şey yerine oturdu"

Takımımızın genç forvetlerinden İlkan Karaman ise "Euroleague’de aldığımız son galibiyetin ardından, Türkiye Ligi’nde de bu oyunumuzun üzerine iyi bir performans sergileyerek güzel bir galibiyet aldık. Şimdi oynayacağımız Real Madrid maçı, en zorlu deplasmanlarımızdan bir tanesi. Bu maça hazırlanacak birkaç gün bulabildik, yeterli şekilde hazırlandık. Koçun anlattığı düzen içinde kalarak ve deplasmandaki bu maçın zorluklarını da hesaba katarak, Real Madrid karşısında iyi bir performans sergileyeceğimi düşünüyorum. Düzenimiz içinden çıkmadan mücadele edersek, maçın sonucunun bizim lehimize olacağını düşünüyorum" dedi.

Real Madrid karşısında ilk maçta alınan yenilgiyi o dönemlerde henüz takımın hazır olmamasına bağlayan İlkan Karaman, "O zaman henüz ligin başıydı ve Koçun dediklerini, onun istediği gibi uygulayamıyorduk. Ama takımda artık her şey yerine oturdu. Sistemi Koçun istediği gibi kullandığımızda, istediğimiz sonuçları da alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış Ermiş: "Bir deplasman galibiyetine ihtiyacımız var"

Real Madrid’ten rövanşı almak istediklerini kaydeden Barış Ermiş ise, "Grubumuzda 3 maçımız kaldı. Kendi sahamızda Real Madrid’e karşı bir yenilgi almıştık. İnşallah onun rövanşını alacağımızı düşünüyorum. Zor bir ekip tabi… Hızlı basketbol oynayan ve ofansif gücü çok yüksek olan bir takım. Biz de ilk maça göre takım olarak çok daha iyi durumdayız. Amacımız top 16’ya kalıp, grubu bitirebildiğimiz kadar yukarıda bitirmek. Real Madrid maçı, ilk maçı da yitirdiğimiz için ayrı bir önem taşıyor. Bir deplasman galibiyetine de ihtiyacımız var. İnşallah kazanacağız" dedi.

Mike Batiste: "R.Madrid karşısında detaylara dikkat etmeliyiz"

Öte yandan; takım, performansı ve Real Madrid maçıyla ilgili soruları yanıtlayan oyuncularımızdan  Mike Batiste ise şu ifadeleri kullandı:

"Sezonun bu bölümüne kadar yaptığımız maçlara baktığımızda, daha iyi olabiliriz ama çok kötü değiliz. Diğer takımlara göre dezavantajımız var. Yeni kurulan bir takımız, yeni bir araya geldik. Taşlar daha yeni yeni yerine oturuyor. Bir üst tura çıkacak kalitedeyiz. Çıkacağımıza da inanıyorum. Gruptan çıktıktan sonra da zaten iyice birbirimize alışacağız ve çok daha güzel maçlar ortaya çıkaracağız. Şu anda yaşadığımız çok normal. Alışıp her şey oturduktan sonra daha iyi olacağımıza inanıyorum.

Kişisel değil, takım için en iyisi neyse onu yapmak zorundayım. Kesinlikle daha çok süre alıp takımıma daha fazla katkıda bulunmak isterim. Ancak hocam bana hangi görevi verirse onu yapmak zorundayım ve buradaki rolüm bir önceki takımıma göre daha farklı. Kişisel değil, takım için en iyisi neyse onu yapmak zorundayım.

Real Madrid’le oynadığımız ilk maçı detaylar yüzünden kaybettik. Hücumda top kaybettik, ribaundları alamadık, bütün detaylarda hatalıydık. Yarınki maçta bu tip detaylara dikkat etmemiz gerekiyor. Maçı izleyip hatalarımızı tekrar gördük. Onlara dikkat edersek işler daha iyi gidecek. Her maç zor. Ancak dikkatli olursak kazanamayacağımız maç yok.

Her takımın sezon içinde iniş ve çıkış yaşayabilir. Benim için sezon nasıl başlarsa öyle gider diye bir şey yok. İnişler olabileceği gibi tabii ki çıkışlar da olabilir. Önemli olan takımın iyi olması"

Fenerbahçe Ülker, bugün öğle saatlerinde İspanya’ya hareket edecek.