Fenerbahçe Ülker'in Maçini Tüm Kadin Seyirciler Ve 14 Yaş Alti Çocuklar Ücretsiz İzleyebilecek

03.02.2012

Fenerbahçe Ülker'in Maçini Tüm Kadin Seyirciler Ve 14 Yaş Alti Çocuklar Ücretsiz İzleyebilecek

Beko Basketbol Ligi’nin 17. haftasında Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında, 5 Şubat Pazar günü, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanacak maçı, tüm kadın seyircilerle 14 yaş altı çocuklar ücretsiz izleyebilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun(TBF), bu sezon başlattığı ’Çocuk Seyirci Uygulaması’ndaki, "14 yaş altı çocuklar ile her çocuğa refakat edecek sadece 1 kadın seyircinin takımların saha cezası aldığı maçları ücretsiz izleyebilme kuralı" Kulübümüzün başvurusu üzerine "Kadınlar ve 14 yaş altı Çocuklar" şeklinde değiştirildi.

TBF’den Kulübümüze gönderilen yazıda, "TBF tarafından getirilen, seyircisiz oynama cezası bulunan maçlara ilişkin, bir kadın seyirci eşliğindeki 14 yaş altı çocukların ve altyapı oyuncularının girebilmesi şeklindeki uygulamanın, ilgili yazınızdaki talep ve gerekçeler değerlendirilmek suretiyle ’Kadınlar (14 yaş altındaki çocuklarıyla ya da kendileri), 14 yaş altındaki çocuklar ve yıldız ya da daha küçük takımlarda basketbol oynayan altyapı sporcuları alınırlar’ şeklinde tatbiki uygun bulunmuştur" ifadeleri kullanıldı.

5 Şubat Pazar günü Fenerbahçe Ülker ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında oynanacak ve saat 13.00’te başlayacak maçın bilet dağıtım işlemi, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da halen devam ediyor.