Fenerbahçe Ülker'in Yeni Genel Menajeri; "maurizio Gherardini"

21.05.2014

Fenerbahçe Ülker'in Yeni Genel Menajeri; "maurizio Gherardini"

Fenerbahçe Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımı Fenerbahçe Ülker’in Genel Menajerliğine Maurizio Gherardini getirildi.

 

15 sene Benetton Treviso takımında yöneticilik yaptıktan sonra, Benetton’u Avrupa Arenası’nın önemli isimlerinden biri haline getirmiş, NBA’de görev alan ilk Avrupalı yönetici unvanıyla Oklahoma City Thunder ve Toronto Raptors takımlarından görev almıştır. Anlaşmaya vardığımız Gherardini ile Fenerbahçe Ülker’in Avrupa’nın en iyi takımları arasına girme hedefi anlamında çok önemli bir adım atılmıştır.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü


Ahmet Özokur: "Gherardini’nin aramıza katılması çok heyecan verici"

Asbaşkanlarımızdan Ahmet Özokur, "Avrupa’daki hedeflerimize paralel olarak Sayın Gherardini’nin aramıza katılması çok heyecan verici. Kendisinin ve kulübümüzün vizyonları ve hedefleri son derece uyum sağlıyor. Yenilenen kurumsal yapımız ve taraftarlarımızın  desteği ile Fenerbahçe Ülker’in Avrupa ve Türkiye’deki şampiyonluk ve kupa hedeflerine daha hızlı ulaşacağından şüphem yok" diye konuştu.

 

Hasan Yılmaz: "Kurumsallaşma çalışmaları açısından mutluluk verici"

CEO’muz Hasan Yılmaz, "Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurumsallaşma çalışmaları kapsamında konusunda yetkin, en üst seviyede böyle tecrübeli bir profesyonel yönetici olan Maurizio Gherardini ile çalışacağımız için çok mutluyuz" dedi.


Maurizio Gherardini: "Fenerbahçe Ülker’de başarı için tüm unsurlar mevcut"

Fenerbahçe Ülker’in yeni genel menajeri Maurizio Gherardini: "Bana böyle bir pozisyon teklif edildiği için Fenerbahçe Spor Kulübü’ne minnettarım ve onur duyuyorum. Türkiye çok heyecanlı bir ülke, İstanbul inanılmaz güzelliklere sahip bir şehir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün büyüklüğü tartışılmaz. Kulüp yönetimiyle, harikulade taraftarıyla, sporcusuyla ve Avrupa’nın en iyi antrenörüyle Fenerbahçe Ülker’de başarı için tüm unsurlar mevcut. Benim de bu unsurlara pozitif bir katkım olabilirse ne mutlu bana. Çünkü başarı bir takım oyunudur. Ve başarı için gerekli her şeye sahibiz. Ben de elimden gelen her şeyi yapacağım kulübümüzün başarısı için. Kariyer hayatımda çok şanslı oldum, kendi ülkemde (İtalya) Benetton Treviso takımında çok güzel çalışmalar yapma şansım oldu, ve NBA’ye giden ilk Avrupalı yönetici unvanına da sahip oldum. Şimdi ise bütün tecrübelerimi entegre ederek Türkiye’de Fenerbahçe Ülker basketbol takımının başarısı için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım" ifadelerini kullandı.