Fenerbahçe Ülker'in Yeni Sezon Nike Formalari Tanitildi

01.12.2013

Fenerbahçe Ülker'in Yeni Sezon Nike Formalari Tanitildi

Nike’ın Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı için tasarladığı 2013-2014 sezonu formaları 1 Aralık Pazar günü Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan Torku Konya Selçuk Üniversitesi maçı öncesinde tanıtıldı. Formalar hakkında bilgi verilen tanıtımın ardından tribünlerde dev Fenerbahçe Ülker formaları açıldı. Fenerbahçe Ülkerli oyuncular da maç öncesinde Nike formaları ile objektiflere poz verdi.

 

Fenerbahçe Ülker formaları hakkında:


Formalarda; gurur, zafer ve kulübün köklü tarihi ile özdeşleşmiş Çubuklu ruhuna odaklandı.

 

Kulübün efsaneleşmiş başarılarına duyulan gıptayı temsil eden ’Sarı’ renk ile asaleti temsil eden ’Lacivert’ rengin oluşturduğu Çubuklu formanın tarihi, Kurtuluş Savaşı yıllarına kadar gidiyor.

 

Yapılan ilk Çubuklu tasarımlarda forma üzerindeki her çubuk her bir oyuncuyu, başarıyı ve gücü temsil ediyordu.

Geçen yıllarla birlikte bu tasarım, kulübün efsane oyuncuları, üstün başarıları ve taraftarının ona kattığı güç ile özdeşleşip adeta kulübün bayrağı olarak bir simge haline geldi.

 

Bunun yanında takımın dış saha forması olarak kulübün 3.ana rengi olan beyaz ağırlıklı bir tasarım tercih edildi. Tüm renk dengeleri ve tasarım, kulübün efsanevi tarihini en iyi şekilde yansıtmak için hazırlandı.   
Nike’ın benzersiz ve bugüne kadarki en hafif basketbol formalarından birisi olan bu forma, çevre için sürdürülebilir tasarım sözü doğrultusunda hazırlandı.

 

Forma başına ortalama 22 geri dönüştürülmüş plastik şişe kullanan Nike; formaların yaklaşık %96’sını geri dönüştürülmüş plastik şişe, şortları ise %100 geri dönüştürülmüş polyester kumaş kullanarak üretti.

 

Formalarda tam olarak üste oturan, esnek ve rahat hareket imkanı sağlayan su geçirmez kumaş kullanıldı. Bunun yanında terlemenin en çok görüldüğü bölgelerden biri olan yaka kısmında stratejik bir havalandırma sağlayan Flywire teknolojisinden yararlanıldı. Daha rahat ve geniş hareket kabiliyeti için kol açıklığı bu tasarım için özellikle geniş tutuldu.

 

Nike’ın, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı için hazırladığı formalar sahip olduğu üstün teknoloji, rahatlık ve hafifliğiyle dikkat çekiyor.

 

Maç günlerine özel formaları tamamlamak amacıyla Nike, hem oyuncular hem taraftarlar için gerek saha içinde gerek saha dışında kullanabilecekleri, Fenerbahçe Ülker antrenman serisini ve Sarı Lacivert renklerle ön plana çıkan günlük giyim ürünlerini de piyasaya sürüyor.

 

Koleksiyon, 1 Aralık 2013’ten itibaren Nike ve Fenerium mağazalarında satışa sunulacak.