Fenerbahçe Ülker İstanbul'da, Obradovic Omuzlarda

21.04.2015

Fenerbahçe Ülker İstanbul'da, Obradovic Omuzlarda

Turkish Airlines Euroleague Play-Off serisinde İsrail temsilcisi Maccabi Electra Tel Aviv’i 3-0’la geçerek Kulüp Tarihimizde bir ilki gerçekleştirip adını Final Four’a yazdıran ve ülkemizi büyük bir gurur yaşatan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, bugün öğle saatlerinde Tel Aviv’den İstanbul’a döndü.

 

Büyük bir başarıya imza atan Takımımızı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda taraftarlarımız çiçekler ve tezahüratlarla karşıladı. Havalimanındaki karşılamada hazır bulunan Asbaşkanlarımız Ömer Temelli ve Turhan Şahin, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yalçın Haker ve Selim Kosif, eski yöneticimiz Ahmet Özokur ve Profesyonel Futbol Takmı İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya, teknik heyet ve oyuncularımızı tek tek tebrik etti. Karşılamaya gelen taraftarlarımız, Koç Zeljko Obradovic’i omuzlara aldı.

 

Havalimanında FB TV ve basını mensuplarına açıklamalar yapan Koç Zeljko Obradovic ve oyuncularımız şimdiki hedefin Avrupa Şampiyonluğu olduğunu söyledi. Açıklamalar şöyle:

 

Zeljko Obradovic: “Bize destek olan herkese ve taraftarımız teşekkür ediyoruz. İlk olarak oyuncuları biraz dinlendireceğiz, sonra çık sıkı bir çalışma temposu var. Ayrıca Türkiye Ligi de var. Sezon sonuna kadar tüm taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz.  Sezon başından beri söylüyorum, tüm oyuncularıma, hepsine kendilerini önemli hissettirmeleri gerektiğini hepsine ihtilaç duyulduğunu. Şiimdi bunu yapmaya başladılar ve takım içinde müthiş bir kimya ve uyum var”

 

Emir Preldzic: “Final Four hedefine ulaştık. Önemli bir galibiyet elde ettik”

 

Luka Zoric: “Çok heyecanlı bir duyguydu benim için. Çünkü benim de kariyerimde bir ilk oluyor. Henüz hiçbir şey bitmişi değil. Final Four için elimizden geleni yapacağız ve çok iyi hazırlanacağız”

 

Melih Mahmutoğlu: “İnanılmaz büyük bir duygu. Herkes gördü, muhteşem bir coşku vardı. Bu coşkuyla beraber hem Avrupa hem de lig şampiyonluğu gelecek. Ayrıca bunu Fenerbahçe forması altında yaşamak da inanılmaz, anlatılmaz. Avrupa ve Lig şampiyonluğuyla beraber çok daha mutlu olacağız. Çok zor bir atmosferde coşkuyla oynadık. Sırada Madrid var”

 

Serhat Çetin: “Final Four inanılmaz, bütün oyuncuların hayalidir. Bunu Fenerbahçe Ülker’de gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. İnşallah buralarda kalıcı oluruz. Şimdi işimiz bitmedi. Üzerine koymamız gerekiyor. Artık yarı final ve final var. Onları kazanmalıyız.”

 

Oğuz Savaş: “Çok önemli bir geceydi. 9 yıldır buradayım ve bu gece bunu yaşadık. Çok mutluyuz. Bütün sezon bunun için mücadele ettik. Oynadığımız basketbol ve sahada gösterdiğimiz karakterle bunu hak ettik. İnşallah Final Four’da da en iyisini yaparız. Sonuçta Madrid’da herkesin şansı eşit. Biz de orada böyle oynamaya devam edersek neden olmasın?”

 

Semih Erden: “Sözümüzü tuttuk, Final Four’dayız. Umarım bizim için ve kulüp için çok hayırlı olur. Madrid’de en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. İnşallah buraya kupayla döneriz”