Fenerbahçe Ülker - P. Karşiyaka Maçinin Hasilati Soma'li Çocuklarin Eğitim Havuzuna Aktarilacak

21.05.2014

Fenerbahçe Ülker - P. Karşiyaka Maçinin Hasilati Soma'li Çocuklarin Eğitim Havuzuna Aktarilacak

Beko Basketbol Ligi Play-Off yarı final serisi ilk karşılaşmasında, Fenerbahçe Ülker ile Pınar Karşıyaka arasında 22 Mayıs Perşembe günü oynanacak maçın bilet satışından elde edilecek gelir, Kulübümüzün Somalı çocukların eğitimi için oluşturduğu burs havuzuna aktarılacak.

 

Yarı final serisinde Fenerbahçe Ülker ile Pınar Karşıyaka arasında Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanacak ilk maç, 22 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak. 19 Mayıs Pazartesi günü satışa çıkan maçın biletlerinin satışı halen devam ediyor.

 

Soma’da yaşanan maden faciasının ardından, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Somalı çocukların eğitim masraflarını karşılamak için bir burs havuzu oluşturmuştu. Bölgeye kalıcı bir fayda sağlamak isteyen Fenerbahçe Yönetim Kurulu, burs havuzu ile ilk etapta 100 çocuğun 5 yıl süreyle eğitim masraflarının karşılanacağını belirtmiş ve yine ilk etapta 100 öğrencinin eğitimi için 1 Milyon 800 Bin Türk Lirası bütçe ayırmıştı.

 

İcra Kurulu Başkanımız Hasan Hakkı Yılmaz "Soma’da ailesini yitiren; babasını, ağabeyini yitiren çocuklarımızın eğitimini üstlenmeye karar verdik. Bir burs havuzu oluşturuyoruz ve bu burs havuzuyla buradaki çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunacağız. Burs havuzumuza ilk aşamada, sadece Yönetim Kurulu Üyelerimizin katkısıyla 100 tane çocuğun eğitimini üstleniyoruz; önümüzdeki 5 sene için. Tabii bu, bu kadarla da kalmayacak. Aynı zamanda Fenerium şirketimizin ürettiği tişörtler var. Bu tişörtleri satışa sunacağız. Soma anısına çıkan bu tişörtlerin gelirinin tamamını bu burs havuzuna aktarıyoruz. Diğer taraftan, Profesyonel Futbol Takımımızın yapacağı ilk hazırlık maçının tüm hasılatını yine bu burs havuzuna aktaracağız. Bu rakamın çok daha büyük aşamalara geleceğini, yüzlerce çocukla ifade edileceğini düşünüyoruz. Taraftarlarımız da bundan uzak kalmak istemeyecek, onlar da muhakkak katkıda bulunmak, bunun bir parçası olmak isteyeceklerdir. Onların da nasıl katkıda bulanacaklarını en kısa zamanda detaylı bir şekilde açıklayacağız" demişti.