Fenerbahçe Ülker, Real Madrid'e Kilitlendi

23.10.2012

Fenerbahçe Ülker, Real Madrid'e Kilitlendi

THY Euroleague A Grubu’ndaki ilk 2 maçını kazanan ve 3. karşılaşmasında 25 Ekim Perşembe günü grubun bir diğer iddialı takımı Real Madrid’i Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da konuk edecek olan Fenerbahçe Ülker’de, tüm gözler bu maça ve Real Madrid karşısında alınacak galibiyete çevrildi.

Arena’da günde çift antrenmanla R. Madrid maçı hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Ülker’de Başantrenör Simone Pianigiani ve Takım Menajeri Serdar Apaydın ile oyunculardan Barış Ermiş ve Can Maxim Mutaf, Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi’ne bu maçla ilgili özel açılmalar yaptı.

Euroleague’in hücumda en etkili ve güçlü takımlarından R.Madrid ile zor bir maça çıkacaklarını belirten Başantrenör Pianigiani, kendilerinin de özel bir takım olduğunu ve "Çok özeller" şeklinde tanımladığı taraftarlarımızın da desteğiyle, sahada görsel bir şölen sunmak istediklerini söyledi.

Takımın son durumu ve sakatlığı bulunan oyuncular hakkında bilgiler veren Serdar Apaydın ise taraftar desteğine dikkat çekerek, Fenerbahçelilere çifte bayram yaşatmak istediklerini kaydetti.

Oyuncularımızdan Barış Ermiş, henüz yüzde yüz hazır olmasalar da ellerindekinin yüzde yüzünü sahaya yansıtacaklarından taraftarların emin olmasını isterken; bir diğer oyuncumuz Can Maxim Mutaf da Perşembe günü çok iyi bir atmosferle taraftara galibiyet armağan etmek istediklerini aktardı.

Pianigiani: "Taraftar desteği çok önemli"

Real Madrid hakkında bilgiler ver Simone Pianigiani,  "Euroleague’deki bir diğer önemli maçımıza Real Madrid karşısında çıkacağız. Zaferle ayrıldığımız 2 maçın ardından böyle bir maça çıkmak hem güzel, hem de zor. Zor grupta iki maçımızı kazandık ve bu sefer hücum açısından çok güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Real Madrid, Euroleague’deki diğer takımlar gibi çok güçlü Maçın başından sonuna kadar hücumda çok iyiler. Euroleague’nin en zor grubundayız ve henüz yüzde yüz hazır değiliz ama biz çok özel bir takımız" dedi.

Real Madrid maçının Türkiye’de kutlanacak bayramın ilk gününe denk geldiğine de dikkat çeken Piangiani, "Tüm taraflarımız çok özel. Onlarla ilk olarak Mirsad’ın jübilesinde tanışmıştım. Müthiş bir atmosferle salonu doldurmuşlardı. Bu maçta da salonu dolduracaklarına inanıyorum. Onlara özel bir çağrı yapmam gerektiğini düşünmüyorum. Çünkü zaten onlar çok özeller ve görevlerine biliyorlar, mutlaka geleceklerdir. Ayrıca Real Madrid gibi hücumda güçlü bir takıma karşı bize destek vermeleri de çok önemli. Biliyorum ki hepsi burada olacaklar, görsel bir şölen olacak" dedi.

Serdar Apaydın. "Çifte bayram yaşatacağız"

Takımın son durumu hakkında bilgiler veren Fenerbahçe Ülker Takım Menajeri Serdar Apaydın ise "Bo McCalebb’in sakatlığı takımı çok etkiledi, oynaması için tüm çabayı gösteriyoruz. Doktorlar mümkün olduğunca çalışıyorlar ve iyileştirmek için her türlü terapiyi yapıyorlar. McCalebb’in durumu maç günü belli olacak. Kaya’nın hastalığı vardı, gribal enfeksiyona yakalanmıştı, bu nedenle Olimpija maçında oynayamadı. Bugün ilk kez antrenmana çıktı. Sato’nun parmağındaki sakatlık tamamen geçti, Olimpija maçı öncesi yaşananlardan dolayı çok sıkıntılı ve oldukça moralsizdi. Morali yavaş yerine gelmeye başladı. Onun haricinde takım olarak bu maç bizim için çok önemli; özellikle sıralama açısından. Real Madrid ve ardından içeride oynayacağım iki maçı da kazanıp namağlup yolumuza devam etmek, ikinci yarıda maçlara daha rahat çıkıp üst tur için avantaj elde etmek istiyoruz. Onun haricinde bayramın ilk günü. Böyle özel bir günde taraftarlarımızın bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Onlara çifte bayram yaşatmak istiyoruz. Son oynadığımız TED maçında, yorgunluk nedeniyle ortaya koyduğumuz kötü oyuna rağmen, taraftarlarımızın özellikle maçın son bölümlerindeki büyük desteği ve oyuncularımıza katkılarıyla o maçı kazandık. TED Kolejliler maçının kazanılmasında en büyük pay taraftarındı. Bu özel maçta da onların desteğini bekliyoruz ve tüm taraftarlarımızı Arena’ya davet ediyoruz" dedi.

Barış Ermiş: "Elimizdekinin yüzde yüzünü vereceğiz"

Maç hakkında görüşlerini aktaran Barış Ermiş ise, "R. Madrid’le çok önemli bir maç oynayacağız. 2’de 2 yaptık ve büyük bir avantaj elde ettik. Yukarıları hedeflediğimiz Euroleague’de, evimizdeki tüm maçları kazanmak istiyoruz. Bu da onlardan bir tanesi. Perşembe günü burada seyircinin de desteğiyle inşallah 3’te 3 yapıp grupta ciddi bir avantaj elde etmek istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Şu an takım olarak tam hazır değiliz. Ama taraftarlarımız, burada ellerindekinin yüzde yüzünü veren bir takım seyredeceklerinden emin olabilirler. Onların desteğiyle, coşkusuyla daha da coşacağız. Tek amacımızı onlarla bütün olmak. Herkesi maça bekliyoruz" dedi.

Can Maxim Mutaf. "Grup liderliğine oynuyoruz"

Bir başka oyuncumuz Can Maxim Mutaf da; " Euroleague’e iyi başladık. Son maç biraz zor geçti ama kazanmasını bildik. İyi bir başlangıç yaptık. R.Madrid maçı bizim için önemli, çünkü gruptaki en önemli rakiplerimizden biriyle oynayacağız. İnşallah iyi geçer, kazanmak istiyoruz, iyi de çalışıyoruz. Grupta liderlik için oynuyoruz. Rakibe de saygı duyuyoruz. Seyircilerimiz her maçta bize büyük destek veriyorlar, sağ olsunlar. İnşallah Perşembe günü de çok iyi bir atmosfer olur ve onlara bir galibiyet armağan ederiz" açıklamalarında bulundu.