Fenerbahçe Ülker Sezonu Açti

20.08.2012

Fenerbahçe Ülker Sezonu Açti

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, sezonun ilk antrenmanını sabah saatlerinde Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’daki küçük salonda gerçekleştirdi.

Yardımcı Antrenörümüz Ertuğrul Erdoğan, yönetiminde gerçekleştirilen antrenman 2 saat sürdü. Antrenmana Milli takımlarda bulunan Emir Preldzic, İlkan Karaman, Bojan Bogdanovic ve Can Maxim Mutaf ile antrenörümüz Simone Pianigiani katılmadı. Öte yandan yeni transferlerimizden Barış Ermiş, Romain Sato, Mike Batiste ve Lester Bo McCalebb ile altayapıdan 5 oyuncumuz da antrenmanda yer aldı. Bir başka yeni transferimiz David Andersen ise özel olarak izinli olduğu için antrenmana katılmadı.

Çalışma hafif tempoda yapılan koşu ve ısınma hareketleri ile başladı. Daha sonra kondisyon çalışmasıyla devam eden antrenmanda, oyuncularımız kondisyonerimiz İlker Belgutay eşliğinde antrenmanı sürdürdü. Antrenman açma germe hareketlerinin ardından yapılan hafif tempolu çalışma ile son buldu. Takımımız yeni sezon hazırlıklarının ilk haftasını ağırlıklı olarak kondisyon çalışmasıyla sürdürecek.

Serdar Apaydın: "Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü"

Fenerbahçe Üker Basketbol Takımımızın, Ülker Sports Arena’da yaptığı ilk antrenman sonrası FB TV’ye açıklamalarda bulunan Takım menajerimiz Serdar Apaydın, tesisleşme anlamında Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu belirterek, "Yeni sezon öncesi çok sayıda önemli ismi Takımımıza kazandırdık. Bugün başladığımız yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabınına Düzce Topuk Yaylası’nda devam edeceğiz. Bu tesis Türk sporu için çok önemlidir" dedi.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın yeni sezon öncesi kamp programı hakkında da bilgi veren Serdar Apaydın: "Euroleague seviyesinde hedeflenen yere gelmek için antrenör ve çok sayıda oyuncu transfer ettik. Takımımıza katılan gerek antrenörümüz, gerekse de oyuncularımızın hepsi Euroleague tecrübesi yaşamış isimler. Her sene olduğu gibi, bu sene de en iyisini yapmak için elimizden geldiğince çok çalışacağız. Taraftarlarımızın iyi ve kötü maç ayrımı yapmadan salonu doldurmaları gerekir. Yeni antrenörümüz Simone Pianigiani’de  İtalya’da bizimle buluşacak. Tesisleşme olarak Türkiye’nin en büyük kulübü Fenerbahçe’dir. Bu imkânlar doğrultusunda Düzce’deki Topuk Yaylası Türk sporuna kazandırıldı. Hazırlıklarımız ikinci etabını Düzce Topuk Yaylası tesislerimizde sürdüreceğiz. Ardından İstanbul’a gelip, buradan da İtalya’ya geçeceğiz. Orada hazırlık maçlarımız ve katılacağımız hazırlık turnuvası olacak" şeklinde bir açıklama yaptı.