02.09.2014

Fenerbahçe Ülker Sezonu Açti

Türkiye Basketbol Ligi’nde 2013-2014 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Ülker, yeni sezon hazırlıklarına Dünya Kupası’ndaki oyuncularının dışında tam kadro olarak başladı.


1 Eylül Pazartesi günü, ilk olarak Can Bartu Tesisleri’nde koşu ve ağırlık çalışmaları yapan takımımız, akşam antrenmanını ise Ataşehir’deki Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.


Fenerbahçe Ülker’in sezon açılışını yaptığı kadroda yeni transferler Andrew Goudelock, Ricky Hickman, Jan Vesely, Serhat Çetin, Semih Erden ve Can Altıntığ yer alırken; geçtiğimiz sezon kadroda bulunan Melih Mahmutoğlu, Kenan Sipahi, İzzet Türkyılmaz ve Berk Uğurlu da hazır bulundu. Takımımızın yeni sezon hazırlıklarının bu etabından kadroda, Fenerbahçe Ülker Genç Takımı’nın önemli isimlerinden Egehan Arna, Ercan Bayrak ve Emre Yıldırım da bulunuyor.


Yeni sezon hazırlıklarını İstanbul’da sürdürecek takımımız, Eylül ayının ikinci yarısında iki hazırlık turnuvasına katılacak. İlk olarak 18-21 Eylül tarihleri arasında Hırvatistan’ın Zadar kentinde düzenlenecek Zadar Basketbol Turnuvası’nda yer alacak ekibimiz, altı takımın üçerli iki grup halinde mücadele edeceği organizasyonda A Grubu’nda yer alacak.

 

Turnuvanın grupları ve Fenerbahçe Ülker’in maç takvimi şu şekilde:
A Grubu: Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş, Zadar
B Grubu: Cedevita Zagreb, Alba Berlin, Galatasaray LH


Fenerbahçe Ülker’in Maç Takvimi:
18 Eylül Saat 21:30 Fenerbahçe Ülker-Zadar
20 Eylül Saat 21:30 Fenerbahçe Ülker-Darüşşafaka Doğuş
21 Eylül 16:30 5.’lik maçı, 19:00 3.’lük maçı, 21:30 final maçı


Zadar Turnuvası’nın ardından 23-26 Eylül tarihlerinde Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da düzenlenecek Gloria Cup’ta mücadele edecek ekibimiz, bu organizasyonda B Grubu’nda yer alacak. Gloria Cup grupları ve Fenerbahçe Ülker’in maç takvimi şu şekilde:


A Grubu: Anadolu Efes, Olimpiakos, Unicaja Malaga
B Grubu: Fenerbahçe Ülker, CSKA Moskova, Kızılyıldız


Fenerbahçe Ülker’in Maç Takvimi:
24 Eylül Saat 20:15 Fenerbahçe Ülker-Kızılyıldız
25 Eylül Saat 20:15 Fenerbahçe Ülker-CSKA Moskova
26 Eylül 15:45 5.’lik maçı, 18:00 3.’lük maçı, 20:15 final maçı