Fenerbahçe Ülker Sports Arena Kapilarini Galibiyetle Açti

25.01.2012

Fenerbahçe Ülker Sports Arena Kapilarini Galibiyetle Açti

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın yeni evi Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena, EA7 Emporio Armani maçıyla açıldı. Takımımız yeni evinin kapılarını Emporio Armani galibiyetiyle açtı. 

Daha önce Beko Basketbol Ligi’ndeki Fenerbahçe Ülker-Anadolu Efes maçıyla açılması planlanan, ancak Takımımızın seyircisiz oynama cezası alması nedeniyle açılışı ertelenen Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena, Avrupa Ligi mücadelesiyle basketbolun hizmetine girdi.

Karşılaşma öncesinde salonun açılışı nedeniyle ışık ve video gösterileri yapıldı. Fenerbahçe Ülkerli oyuncular anons edilmeden önce, video gösterisi yapılırken, en çok alkışı görüntüde yer alan Başkanımız Aziz Yıldırım aldı. Video görüntülerinin ardından, oyuncular tek tek anons edilip, ışık gösterileri arasında sahaya çıktı.

Salonun açılışı için getirilen orkestra, maç öncesinde taraftarları coşturdu. Saha kenarında yer alan ve üyelerinin Fenerbahçe formaları giydiği orkestranın, çaldığı parçalar ve Fenerbahçe marşları, salonda değişik bir atmosfer oluşturdu. Taraftarlar da zaman zaman orkestranın çaldığı marşlara eşlik etti.

Ataşehir’de bulunan Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena, 13 bin 500 kişi kapasitesi, son teknoloji ürünü altyapısı, konforlu locaları ile Fenerbahçe Ülker’in maçlarına ve dünya yıldızlarının sahne şovlarına ev sahipliği yapmaya hazır. Yıldız Holding sponsorluğunda hayata geçirilen Ülker Sports Arena’nın projesi; dünyada ve Türkiye’de birçok yapıya imza atan Design Development Group tarafından hazırlandı.

2008 yılında yapımına başlanan Arena’nın toplam inşaat alanı 67.000 m², ana salon iç yüksekliği 28 metre. Arena’nın tavan çekme kapasitesi, salona giriş yapılan alanların büyüklüğü, içeriye birçok tır girebilmesi de dünya çapında prodüksiyonların burada yapılabilmesini sağlıyor. 6 adet soyunma odasının yanı sıra, 5 adet de küçük soyunma odası ile Ülker Sports Arena birçok uluslararası spor organizasyonuna da rahatça ev sahipliği yapacak.

Arena, 13 bin 500 kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören restoranı,  özel alanları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2 bin 500 kişi kapasiteli küçük salonu ile Türkiye’de ilkleri yaşatıyor.

Planlama aşamasında her türlü detayın düşünüldüğü arenanın iç mekan reklam alanları Türkiye’de tek olma özelliğine sahip. Tribünleri dolaşan 360 derece led kuşağı, ağırlığı 28 tonu bulan ve Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan skorbordu ile sponsorlarına hayallerindekini gerçekleştirebilecekleri iletişim alan ve olanakları sunuyor.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena 5 kıtada, STAPLES Center, O2 London, O2 Berlin, Türk Telekom Arena gibi 100’den fazla seçkin arenayı yöneten AEG tarafından işletilecek. Arena sadece basketbol maçlarına değil dünya yıldızlarının sahne şovlarına, konserlere, aile gösterilerine de ev sahipliği yapacak.