Fenerbahçe Ülker Taraftar Desteği Bekliyor

21.11.2012

Fenerbahçe Ülker Taraftar Desteği Bekliyor

THY Euroleague A Grubu 7. hafta maçında, 22 Kasım Perşembe günü Sloven takımı Union Olimpija ile Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe Ülker’de, teknik ve idari ekip ile oyuncular taraftarlardan destek istedi.

Top 16 mücadelesi veren, geçtiğimiz hafta Khimki’ye son salise basketiyle mağlup olan ve Olimpija karşısında bu maçı unutup moral kazanmak isteyen Fenerbahçe Ülker’de Başantrenör Simone Pianigiani, oyuncular David Andersen ve Ömer Onan ile Takım Menajeri Serdar Apaydın, Resmi İnternet Sitemize yaptıkları açıklamalarda, bu maçtaki taraftar desteğinin önemine dikkat çektiler.

Pianigiani: "Artık her maç daha da zorlaştı"

Euroleague’de tüm takımlar için zor dönemlerin başladığına vurgu yapan Simone Pianigiani, "Euroleague’deki tüm maçlar zaten zor ve önemliydi. Ama bu periyottan sonra her maç daha da zorlaştı ve her maçın önemi daha da fazla artı. Her takım da şu anda çok iyi durumda. Biz Pazar gününden itibaren bu maça hazırlanıyor ve bu maçı düşünüyoruz. Kendi sahamızda oynayacağımız Olimpija maçında, seyircimizin de yaratacağı güzel atmosferle sahadan galip ayrılmak istiyoruz" diye konuştu.

David Anderson: "Adım adım düşünüyoruz"

Oyuncumuz David Anderson ise Olimpija maçı hakkında "Bu rakibe karşı ilk maçı orada kazanmıştık. Şimdi Perşembe günü kendi seyircimizin önünde oynayacağız ve yine kazanmak istiyoruz, bunun için çalışıyoruz. Top 16’yı henüz garantilemedik. Her maçı adım adım düşünüyoruz ve bu maçı kazanarak Top 16 şansımızı daha da artırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ömer Onan: "Bu saatten sonra artık kendi evimizde kaybetmemeliyiz"

Takım Kaptanımız Ömen Onan da  "Orada da yendiğimiz bir takımla oynayacağız. Ama iyi ve genç bir takım Olimpija. Burada, kendi evimizde çok daha iyi oynayıp daha net bir skor alıp kendimizi üst sıralara taşımak istiyoruz. Sonuçta ondan sonra Real Madrid ve Panathinaikos gibi 2 deplasmanımız var. O maçlardan önce bu maçtan galip ayrılarak iyi bir moral yakalamak istiyoruz. Seyirciyle, iyi bir atmosferle galip gelmek istiyoruz. Top 16 için bu maçlar çok önemli artık. Artık buralar hata kaldırmayacak yerler. Kendi evimizde bu saatten sonra artık kaybetmemeliyiz. Evimizde 2 maçımız kaldı; Olimpija ve Cantu. Bu maçları kazanıp deplasmanlardan da galibiyetlerle dönüp üst tura çıkmak istiyoruz" diye konuştu

Serdar Apaydın: "Taraftarlarımızı Arena’ya bekliyoruz"

Fenerbahçe Ülker Takım Menajeri Serdar Apaydın ise Perşembe günkü maçta taraftar desteğinin önemine dikkat çekti. Apaydın, "Euroleague’de, Rusya deplasmanında oynadığımız ve son anda yitirdiğimiz Khimki maçından sonra, Olimpija maçında seyircimizin salonda yaratacağı hava, oyuncularımızın morali açısından çok önemli. Bu, maçın da en belirleyici unsuru olacak. Tüm taraftarlarımızı Arena’ya davet ediyoruz ve onlardan maç boyunca Takımımızı desteklemelerini istiyoruz" dedi.