Fenerbahçe Ülker Taraftar Desteği Bekliyor

11.12.2012

Fenerbahçe Ülker Taraftar Desteği Bekliyor

THY Euroleague A Grubu 10. ve son hafta maçında İtalyan takımı Mapooro Cantu ile 13 Aralık Perşembe günü Fenerbahçe Ülker Sports Arena’na karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe Ülker’de oyuncular ile teknik ve idari ekip taraftarlardan destek bekliyor.

Fenerbahçe Ülker için ’kader maçı’ niteliğindeki Cantu maçı öncesinde Şube Direktörü Nedim Karakaş, Başantrenör Simone Pianigiani, Takım Kaptanı Ömer Onan ve Takım Menajeri Serdar Apaydın, Resmi İnternet Sitemize yaptıkları açıklamalarda karşılaşmayı değerlendirdiler ve taraftarlarımızdan destek istediler.

Nedim Karakaş: "En son sandalye bile boş kalmasın"

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş maçla ilgili olarak, "Taraftarlarımız tribünlerde tezahüratlarla devamlı bizi destekliyor ve ’İyi günde kötü günde sizinle beraberiz’ diyorlar. Ben de diyorum ki, iyi gün kötü gün ayrımı yapmaksızın desteklenecek bir maç varsa; o da bu maç, Cantu maçıdır. Sezon içerisindeki en önemli maçlardan bir tanesi ve bu maçta taraftarlarımızın bizi yalnız bırakmamasını istiyoruz. Arena’daki en son sandalyenin bile boş kalmamasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Pianigiani: "Final niteliğinde bir maç oynayacağız"

Maçı değerlendiren Başantrenör Simone Pianigiani ise, "Bunu sezonun başında beri söylüyorum: Bulunduğumuz grup çok zorlu bir gruptu ve bizim bu pozisyona gelmemiz de çok şaşırtıcı değil. Final niteliğinde bir maç oynayacağız. Ama en büyük avantajımız, bu maçı evimizde oynayacağız. Cantu çok güçlü ve inanılmaz formda olan bir takım Bu nedenle bizim kendimize güvenimiz tam bir şekilde; tüm atletik yapımızı, bütün performansımızı iyi bir şekilde gösterip sahaya çıkmamız gerekiyor. Sahamızda oynadığımız maçlarda Khimki maçı olsun ve Panathinaikos maçı olsun hep avantajımız oldu. Aynı şekilde oynarsak, müthiş taraftarlarımızın önünde güzel bir final maçı olacak. Maçta her şey olabilir biz bizim için en iyisinin olmasını diliyoruz" dedi.

Pianigiani: "Muhteşem taraftarımızın bizi destekleyeceğinden eminim"

"Taraftarlardan bu maç için özel bir isteğiniz var mı?" şeklindeki soru karşısında ise Pianigiani, "Onlardan özel bir isteğim yok. Onlar zaten muhteşemler. Onların bizi güzel bir şekilde destekleyeceklerine yüzde yüz eminim. Biz de sahada en iyimizi göstereceğiz. Onlar da bize destek oldukları sürece gayet güzel olacak" diye yanıt verdi.

Ömer Onan: "Arena dolunca daha baskılı, sert ve hızlı oynuyoruz"

Takım Kaptanı Ömer Onan ise, "Biz kendimize güveniyoruz. Cantu’yu yenecek bir takımız. R. Madrid maçı hariç, Sahamızda oynadığımız tüm maçları çok rahat bir şekilde kazandık. Ben inanıyorum ki Arena ağzına kadar dolacaktır. Öyle olunca da daha baskılı, daha sert ve daha hızlı oynuyoruz. Bunu da Banvit maçında gösterdik. Aslında Cantu maçı öncesi Banvit maçı bizim için iyi bir test oldu. Kafamıza, ’kazanırsak çıkarız, kaybedersek eleniriz’ düşüncesini takmadan, kendi evimizde herhangi bir maç gibi çıkıp arzulu, istekli oynayıp kazanacağız, bundan şüphem yok" ifadelerini kullandı.

Serdar Apaydın: "Seyirci desteği çok önemli"

Fenerbahçe Ülker Takım Menajeri Serdar Apaydın ise, "Son oynadığımız Banvit maçı, gücümüzü göstermemiz açısından iyi bir örnekti. Cantu maçında da aynı savunmayla, aynı mücadeleyi ortaya koyarsak, galip gelen taraf biz oluruz. Ayrıca Cantu maçı, sezonun geride bıraktığımız kısmını bizim açımızdan tanımlayacak, sezonun bundan sonraki bölümünü de belirleyecek türde bir maç; bir dönüm noktası. Bu maçtaki en büyük avantajımız da saha ve seyirci. Kendi sahamızda, o müthiş taraftarımızla birlikte Cantu’yu yenip Top 16’ya kalacağımıza inanıyorum. Taraftarlarımızdan, o anki skor ne olursa olsun, maçın son saniyesine kadar bizi desteklemelerini istiyoruz. Onların enerjisi takıma ve skora da yansıyor. Bu maçta seyirci desteği çok önemli" diye konuştu.