Fenerbahçe Ülker Thy Euroleague'de 6. Maçina Çikiyor

22.11.2013

Fenerbahçe Ülker Thy Euroleague'de 6. Maçina Çikiyor

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, THY Euroleague’de 6. maçına çıkıyor. A Grubu’nda mücadele eden ve oynadığı 5 maçı da kazanarak grubunda lider durumda bulunan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız,  6. hafta mücadelesinde 22 Kasım Cuma günü Ukrayna’nın Budivelnik Kiev takımını konuk edecek. Fenerbahçe Ülker Sports Arena’daki karşılaşma saat 20:00’de başlayacak ve NTV Spor Smart’tan canlı yayınlanacak.Sırp antrenör Obradovic liderliğinde bu sezon Euroleague’de oynadığı 5 maçı da kazanarak liderlik koltuğuna yerleşen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Ukrayna temsilcisi Budivelnik Kiev karşısında da mutlak galibiyeti hedefliyor.


Euroleague’de sezonun ilk maçında karşılaştığı Budivelnik Kiev’i deplasmanda 102-84 mağlup ederek Avrupa’ya iyi başlayan Fenerbahçe Ülker, ardından sahasında İspanyol temsilcisi Barcelona’yı 75-70, Rusya’nın CSKA Moskova takımını 86-60 yendi. Takımımız, deplasmanda Sırbistan’ın Partizan NIS takımını 88-78, son olarak da Fransız temsilcisi JSF Nanterre’yi ise Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da 83-66 mağlup ederek, grubunda zirvede bulunuyor.


Grubumuzda 6. ve son sırada yer alan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın rakibi Ukrayna temsilcisi Kiev ise oynadığı 5 maçtan sadece 1’ini kazanarak, 4 mağlubiyet aldı.