Fenerbahçe Ülker Ve San Antonio Spurs'lu Oyuncular Bir Araya Geldi

10.10.2014

Fenerbahçe Ülker Ve San Antonio Spurs'lu Oyuncular Bir Araya Geldi

NBA Global Games kapsamında 11 Ekim Cumartesi günü(Yarın) karşı karşıya gelecek olan NBA Şampiyonu San Antonio Spurs ile son BEKO Basketbol Ligi Şampiyonu Fenerbahçe Ülker’in oyuncuları, bugün yapılan etkinliklerde bir araya geldi.


Spurs, Ayhan Şahenk’te antrenman yaptı


Dün İstanbul’a gelen San Antonio Spurs, bugün Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda bir antrenman yaptı. Antrenman sonrası koç Gregg Popovich ile oyuncular Tim Duncan ve Tony Parker, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Tim Duncan: "İstanbul harika bir şehir"


Kendini iyi hissettiğini söyleyen Tim Duncan, İstanbul hakkında, "Gerçekten çok güzel bir şehir, hatta harika diyebilirim. Dün biraz dolaşma fırsatı bulduk, gayet eğlenceliydi" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Ülker maçına da değinen Duncan, "Bizi güzel bir maç bekliyor. Yeni sezona hazırlık için iyi olacak" dedi. Önümüzdeki sezon yine şampiyonluk hedeflediklerini söyleyen 38 yaşındaki oyuncu, "Sağlıklı kalırsak yine şampiyon olabiliriz. Geçen sezon bunu başardık" diye konuştu.


Popovich: "Hidayet 54 yaşında mı?"


Spurs ile 5 kez  NBA şampiyonluğu yaşayan koç Greg Popovich ise dün geldiği İstanbul hakkında, "Ben İstanbul’u çok seviyorum. Buraya sekiz ya da dokuzuncu gelişim. Bir yıl Diyarbakır’da yaşadım. Burada bulunmaktan her zaman zevk almışımdır. Dün Sultanahmet’e gittim. Sokaklarda dolaşıp, kafelerde oturdum. Bugün de değişik yerleri gezmeyi planlıyorum" ifadelerini kullandı. İki sene üst üste NBA şampiyonu olamamalarının kendileri üstünde herhangi bir baskı yaratmadığını söyleyen Koç Popovich, NBA’deki temsilcilerimizden Hidayet Türkoğlu hakkında ise, "O hala iyi bir arkadaşım. İyi işler çıkarmaya devam ediyor. 54 yaşında mıydı o?" diyerek espri yaptı.


Tony Parker: "Fenerbahçe’ye karşı daha iyi olacağız"


Fransız oyun kurucu Tony Parker’a  hangi Türk oyuncuyu daha çok beğendiği sorulduğunda ise,  favori bir oyuncusunun bulunmadığını belirterek, "Avrupalılar genel olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Sonuçta burası dünyanın en iyi ligi" diye konuştu. 7 senelik aranın ardından şampiyon olmanın harika bir duygu olduğunu söyleyen Parker, "Heat’e karşı iyi bir final oynadık. Şampiyonluğu korumak istiyoruz. Zirveye çıkmak değil, kalmak daha zordur" dedi. Alba Berlin’e karşı kaybettikleri maç için, "İlk maçlar her zaman zordur" diyen Parker "Yarın Fenerbahçe’ye karşı daha iyi olacağız. Bizi zor bir maç bekliyor. Sıkı oynamalıyız" diye konuştu.


Çocuklarla basketbol oynadılar


Antrenmanı takip eden Fenerbahçe Ülkerli oyuncular Oğuz Savaş, Bogdan Bogdanovic,  Jan Vesely  ve Kenan Sipahi, antrenman sonrası San Antonio Spurslu oyuncularla bir araya geldi. Her iki takımın oyuncuları antrenmanı takip eden çocuklarla hep birlikte basketbol oynadı. Etkinlik San Antonio Spurs ve Fenerbahçe Ülkerli oyuncuların hep birlikte poz vermeleriyle sona erdi.


Goudelock ve Hickman ile Danny Gren de çocuklarla gösteri maçı yaptı


Öte yandan Ülker Smartt etkinliği kapsamında Fenerbahçe Ülker oyuncuları Andrew Goudelock ve Ricky Hickman, San Antonio Spurs’un genç oyuncusu Danny Green ile birlikte Akasya Acıbadem’de çocuklarla bir araya geldi. Oyuncularla kısa bir gösteri maçına çıkan çocuklar, Akasya Acıbadem içindeki Ülker Smartt dükkanında ücretsiz olarak dokunmatik bir ekrandan, 2 kişilik ekipler halinde oyun oynadı ve 6D simülasyon sinemada film izlediler.