Fenerbahçe Universal 3-1 Galatasaray Medikal Park

13.10.2011

Fenerbahçe Universal 3-1 Galatasaray Medikal Park

Aroma Bayanlar Voleybol Ligi’nin ilk haftasında Galatasaray Medical Park ile Burhan Felek Spor Salonu’nda karşılaşan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız, rakibini 3-1 mağlup etti ve sezona 3 puanla başladı.

Karşılaşmayı, Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Cihan Kamer’in yanı sıra Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay ve Turan Şahin de izledi.

Karşılaşmaya Takımımız iyi başlayamadı ve ilk teknik molaya 8-3, ikinci teknik molaya da 16-10 geride girdi. Teknik molaya kadar hücumlarda etkisiz olan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız ikinci teknik mola sonrası toparlandı ve Kim ile sayılar bulmaya başladı. Yavaş yavaş sayı farkını azaltan Takımımız servislerinin etkisini de artırınca bu kez Galatasaray manşet almakta ve hücum organizasyonunda zorlanmaya başladı. 22-22’de rakibini yakalayan ve 24-22 öne geçen Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız seti 25-23 alarak maçta 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız ikinci sette, ilk teknik molaya 6-8, ikinci teknik molaya da 9-16 geride girdi. Takımımız  20’li sayılarda farkı kapatıp ,rakibini Sokolova’nın servisleri ile yakalamaya çalışsa seti 25-22 geride tamamladı ve setlerde 1-1 eşitlik sağlandı.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başlarken Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımızın blokları setin başında işlemeye başladı. Hücumda üst üste hata yapan Galatasaray Medical Park karşısında Fenerbahçemiz kolay sayı buldu ve ilk teknik molaya da 8-4 önde girdi. Teknik moladan dönüşte de servisten sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız teknik molaya 16-8 önde giren taraf oldu. Galatasaray Medical Park Seray ve Calderon ile hareketlense de Takımımız farkın kapanmasına izin vermedi ve seti 25-16 önde tamamlayarak rakibi karşısında setlerde 2-1 öne geçti.  

Dördüncü sete üst üste bulduğu sayılarla başlayan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız, 5-1 öne geçtiği setin başında teknik molaya 3 sayı farkla girdi: (8-5) Sokolova’nın servis attığı turda oyunu domine eden Takımımız, 8 sayılık bir fark yakaladı. (15-7) Teknik molayı 16-7 ile geçen Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız seti 25-16 maçı da 3-1 kazandı.
 
FENERBAHÇE UNİVERSAL-GALATASARAY MEDİKAL PARK: 3-1

Salon: Burhan Felek
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Ali Temel Öneri
Fenerbahçe Universal: Seda Eryüz, Sokolova, İpek, Seda, Kim, Eda, Nihan (L), Merve, Duygu, Yağmur, Didem 
Galatasaray Medical Park: Natalia, Nilay, Deniz, Calderon, Gökçen, Lo Bianco, Funda (L), Selime, Seray, Aslı
Setler: 25-23, 22-25, 25-16, 25-16
Süre: 90 dakika (26-29-21-24)