Fenerbahçe Universal 3-1 Vakifbank Türk Telekom

15.01.2012

Fenerbahçe Universal 3-1 Vakifbank Türk Telekom

Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız, Aroma Bayanlar Voleybol Ligi’nin 13. Haftasında, Vakıfbank Türk Telekom ile Burhan Felek Spor Salonu’nda karşılaştı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Sarı Melekler mücadeleden 3-1 galip ayrıldı. Bu galibiyetle 13’de 13 yapan Takımımız, ligde namağlup liderliğini sürdürdü. 

Takımımız maça  dün vefat eden Fenerbahçe ve Türk futbolunun "ordinaryüs" lakaplı efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis anısına yakalarına siyah kurdele taktılar ve sahaya "Rahat uyu çubuklu forma bize emanet" yazılı pankart ile çıktılar.

Kötü hava şartlarına rağmen taraftarımızın yoğun ilgi gösterdiği maçta, Değerli Büyüğümüz Lefter Küçükandonyadis ve  Rauf Denktaş için saygı duruşu yapıldı. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.

Birinci sete iki takım da birbirini kontrol ederek başladı ve oyunu öyle sürdürdü. Takımımız etkili servis atarak Eda ve Seda ile sayı üretti ve 3 sayı öne geçti. Vakıfbank skoru 6/6 da eşitlemesine rağmen, Fenerbahçemiz yaptığı ikili blokla rakibi file üstünde durdurunca teknik molaları 8/6 ve 16/13 önde geçen taraf oldu. Vakıfbank yaptığı ikili değişikliğe rağmen sarı melekleri durduramadı, böylece seti 24 dakika sonunda Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız 25-18 kazanıp 1-0 öne geçti.

İkinci sete Vakıfbank iyi başladı, ancak Fenerbahçemiz 5/5’ te rakibini yakaladı. Sarı-beyazlı takım ortadan yaptığı ataklarda etkili olarak ikinci teknik molayı da 16/11 önde geçti. Oyunun kalan bölümü çok çekişmeli geçmesine rağmen, bu seti 25-21 kazanan Vakıfbank oldu ve skoru 1-1 eşitledi.

Üçüncü sete Takımımız yaptığı kombine ataklarla başladı ve etkili hücumları sürdürünce Vakıfbank takımının direncini kırdı. Kim ve Seda’nın sayıları sonrası teknik molaları da 8/3 ve 16/7 gibi açık ara önde kapattı. Sarı melekler etkili servis atmaya devam edince rakibin oyun düzeni de bozuldu. 23 dakika süren bu seti de 25-13 kazanan Fenerbahçemiz 2-1 öne geçti.

Dördüncü set takımların karşılıklı sayılarla sürdü. Takımımız plaseleri ise ilk teknik molayı 8/6 önde geçmesini sağladı. Koreli Kim yine muhteşem bir oyun sergilemeye başlayınca, Fenerbahçemiz ikinci teknik molayı da 16/11 önde kapattı. Etkili oyununu sürdüren Sarı Melekler seti 25-13 gibi açık ara kazanarak maçtan 3-1 galip ayrıldı.

FENERBAHÇE UNIVERSAL (3)- VAKIFBANK TÜRK TELEKOM (1)

Salon:
Burhan Felek
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu- Gökhan Dağ

Fenerbahçe Universal: Naz, Logan Tom, Duygu, Seda Tokatlıoğlu, Kim, Eda, Merve (L), Yağmur, Seda Eryüz
Vakıfbank Türk Telekom: Özge, Nikolic, Ergül, Glinka, Gözde, Bahar, Gizem (L), Nilay, Fürst, Songül, Güldeniz, Melis

Setler: 25-18, 21-25, 25-13, 25-13
Süre: 97 dakika