Fenerbahçe Universal 4'lü Finalde

29.02.2012

Fenerbahçe Universal 4'lü Finalde

CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında, Burhan Felek Spor Salonu’nda Rabita Bakü ile karşılaşan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız, rakibini bir kez daha 3-0 mağlup ederek, 4’lü finale yükseldi.


Takımımız bu galibiyetle üst üste 3. kez Final Four’a kalma başarısı gösterirken, oyuncularımız maçın ardından galibiyeti taraftarla kutladı.

Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yasemin Merçil, Hakan Dinçay, Ünal Uzun ve Turan Şahin’in yanı sıra Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex De Souza ile Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın oyuncusu Cappie Pondexter de izledi.

Sanja Starovic’in sayılarıyla oyuna hızlı başlayan konuk takım, ilk teknik molayı 7:8 önde geçmesine rağmen kaptanı Natalya Mammadova’nın üst üste gelen hatalarıyla bir anda oyundan koptu ve skor 10:8 olduğunda bir mola kullandı. Bu andan itibaren sahneye çıkan Fenerbahçe Universal’in Koreli yıldızı Yeon Koung Kim, rakip defansı adeta sürklase etti ve Takımımızın seti rahat bir şekilde 25:20 kazanmasını sağladı.
 
Rabita ikinci sete iyi başladıysa da Takımımız önce 2:5’te mola alıp toparlandı ve 6:6’da rakibini yakalamayı başardı. Skor 9:10 iken Logan Tom’un servis turunda Azerbaycan temsilcisine nefes dahi aldırmayan Fenerbahçe Universal, oyunu özellikle Kim ile domine etti ve peş peşe aldığı 7 sayıyla ikinci teknik molaya 16:10 önde girdi. Oyunun geri kalanında Rabita’nın tüm hamlelerine cevap veren Fenerbahçemiz bu bölümü de 25.17 kazanarak durumu 2-0 yaptı.
 
Üçüncü sete daha iyi başlayan Fenerbahçe Universal, 6-3 olsa da toparlanan Rabita,  Takımımız 11’de yakaladı, sonrasında da 14:11’lik üstünlüğü elde etti. Ancak motivasyonu üst düzeyde olan Fenerbahçe Universal, rakibini bir kez daha baskı altına aldı ve ikinci teknik molaya 16:15 önde girdi. Setin sonlarına doğru temposunu iyice arttıranTakımımız, seti 25:20, maçı da 3:0 kazanarak bir kez daha dörtlü finale yükselmeyi başardı.
 
FB UNIVERSAL-RABITA BAKÜ: 3-0
Salon: Burhan Felek
Hakemler: L. Kovacevic(SRB), V. Sampaolo(ITA)
FB Universal: Naz, Tom, Claudino, Sokolova, Kim, Eda, Nihan(L), Yağmur
Rabita Bakü: Krsmanovic, Starovic, Mammadova, Golubovic, Zhukova, Osmokrovic, Popovic(L), Glass, Spicer, Rabadzhieva
Setler: 25-20, 25-17, 25-20
Süre: 82 dakika (25-27-30)