24.03.2012

Fenerbahçe Universal Finalde!

Voleybol Kadınlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final'in ikinci yarı final mücadelesinde Dinamo Kazan ile karşılaşan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız, Rus ekibini 3-1 yenerek finale yükseldi. Sarı Melekler finalde Fransız RC Cannes ile karşılaşacak.

oleybol Kadınlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final’in ikinci yarı final mücadelesinde Dinamo Kazan ile karşılaşan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımız, Rus ekibini 3-1 yenerek finale yükseldi. Sarı Melekler finalde 25 Mart Pazar günü saat 17.00’de Fransız RC Cannes ile karşılaşacak.
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Haydar Aliyev Spor Salonu’nda gerçekleştirilen "Dörtlü Final" organizasyonunun ilk gününde Takımımız, Rus ekiple yarı final mücadelesine çıktı.

Yaklaşık 8 bin seyirci kapasiteli salon, yarı final mücadelelerinde adeta boş kalırken, Fenerbahçeli taraftarlar salona heyecan getirdi.Tribünlerde Türkiye ve Azerbaycan bayrakları birlikte açılırken, Rus ekibi ise az sayıda taraftarı destekledi.

Birinci sete köşelerden yaptığı hücumlarla etkili başlayan Fenerbahçe Universal, Shashkova ile sayı bulunca ilk teknik molayı 8-6 önde geçti. Takımımızın yaptığı smaçlar rakip defans tarafından kolay bir şekilde karşılanınca Gamova’nın sayıları sonrası Kazan ikinci molaya 16-12 önde girdi. Rakip bloklarımızı rahat geçince seti 25-17 kazandı.

İkinci sete Takımımız kötü başlamasına rağmen 4-4’te eşitliği sağladı ve Kim’in sayılarıyla ilk teknik molayı da 8-6 önde kapattı. Çekişmeli bir şekilde devam eden oyunda Fenerbahçemiz, Eda ve Kim ile bulduğu sayılarla ikinci teknik molayı da 16-14 önde geçti. Birinci sette yaşanan blok zafiyeti aynen tekrar edince Kazan skoru 19-19’da eşitledi. Oyunda müthiş mücadele devam ederken etkili servis atan Sarı Melekler seti 25-23 kazanarak skoru eşitledi.

Üçüncü sete Fenerbahçe Universal köşelerden Eda ve Kim ile yaptığı hücumlarla başladı ve bir anda 5-1 öne geçti. İlk teknik molayı da 8-5 önde geçti. Rakibin silahı Gamova’ya blok yapılınca Kazan oyundan düştü. Takımımız plaseleri de etkili olunca ikinci teknik molaya 16-10 önde geçildi. Kim’in dörtten ürettiği sayılar sonunda seti 25-17 kazanarak, Takımımız setlerde 2-1 öne geçmeyi başardı.

Dördüncü sete Sarı Melekler etkili ataklarla başladı. Kim ve Eda ürettiği sayılarla ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Kazan Gamova ile 8-8’de skoru eşitlemesine rağmen, oyun üstünlüğünü yakalayan Takımımız ikinci teknik molayı da 16-11 önde geçti. Maçın sonuna kadar devam eden üstünlük muhteşem Kim Koung’un sayılarıyla seti Fenerbahçemiz 25-18 ve maçı da 3-1 kazandı.

Fenerbahçe Universal: 3 - Dinamo Kazan: 1
Salon:
Haydar Aliyev
Hakemler: Ahti Huhtaniska(Finlandiya), Piotr Dudek (Polonya)Fenerbahçe Universal: Naz, Logan, Fabianax, Shashkova, Kim, Eda (Nihan, Seda Tokatlıoğlu, Seda Zeynep, Yağmur)
Dinamo Kazan: Larson, Babeshina, Borisenko Makhno, Gamova, Moroz (Ulanova, Ezhova, Kuznetsova , Khrzhanovskaya)
Setler: 17-25, 25-23, 25-17, 25-18
Süre: 102 dakika (24, 29, 23, 26)