Fenerbahçe & Universal Hastaneler Grubu İşbirliği

06.10.2011

Fenerbahçe & Universal Hastaneler Grubu İşbirliği

Universal Hastaneler Grubu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tüm profesyonel ve amatör şubelerinde ’Resmi Sağlık Sponsoru’ ve Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nın ’Ana Sponsoru’ oldu. 3 yıllık sponsorluk anlaşması çerçevesinde takım bundan böyle ’Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı’ olarak anılacak. Sponsorluk anlaşması basın tanıtım toplantısında konuşan Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanı Ali Koç, Fenerbahçe’nin 2000’den fazla sporcusunun sağlık hizmetlerini Üniversal Hastaneler Grubu’nun vereceğini, Bayan Voleybol Takımımızın hem Türkiye hem de yurtdışındaki başarılarını bundan böyle Universal ismi adı altında elde edeceğini söyledi. Çok gururlu ve mutlu olduklarını belirten Universal Hastaneler Gurubu Başkanı Dr.Azmi Ofluoğlu ise Fenerbahçe’ye gönül verenlerin yanlarında olacaklarını kaydetti.

Türkiye’nin en köklü hastane grubu olan Universal Hastaneler Grubu ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında imzalanan anlaşma, bu hafta itibariyle yürürlüğe girdi.  Anlaşma, Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı’nın ana sponsorluğunun yanı sıra, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün profesyonel ve amatör şubelerdeki tüm sporcularının sağlık kontrollerinin bundan böyle Universal hastanelerinde yapılmasını da kapsıyor.

Kulübümüz Asbaşkanı Ali Koç,  Kulübümüz Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dinçay ile Universal Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ve Genel Müdürü Dr. Mahir Turan’ın katılımlarıyla düzenlenen basın toplantısı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907  Tribünü’nde gerçekleştirildi.

Hakan Dincay: "Zirvede olan ismini Türkiye ve Avrupa’da duyuracak"

Sponsorluğa ilişkin olarak konuşan Hakan Dinçay, "Son derece önemli bir süreçten geçen Fenerbahçemizde, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Fenerbahçe Üniversal Hastaneler Grubu’yla işbirliğine gidiyor. Hem tüm sporcularımız Universal Grubu’ndan sağlık hizmeti alacak hem de Bayan Voleybol Takımımız bundan böyle Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı olarak zaten zirvede olan isminin Türkiye’de ve Avrupa’da duyuracak" dedi.

Ali Koç: "Başarılar Universal adı altında gelecek"

Asbaşkanımız Ali Koç ise "Çok kısa sürerde camiamızı için çok önemli bir anlaşmaya imza attık. Bu anlaşmanın 2 ayağı var. İlki tüm Voleybol Takımımızın ana sponsorluğu, diğeri  tüm sporcularımızın sağlık hizmeti Üniversal Hastaneler Grubu’ndan alması. 3 yıllık bu anlaşma herkese hayırlı olsun.  9 ayrı branşta; bayan takımlarını da katınca 11 ayrı branşta 2000’den fazla sporcumuzu var. Tüm sporcularımız sağlık hizmetini Universal Hastaneler Grubu’ndan alacak. Bayan Voleybol Takımımız, bundan böyle Universal ismi adı altında, son yıllarda hem Türkiye’de hem yurt dışında elde ettiği başarılarına devam ettirecek" dedi.

Dr.Azmi Ofluoğlu: "Fenerbahçeli olmak bizim için onurdur"

Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ise "Bizim gönlümüz zaten Fenerbahçe’deydi. Sağlığa verdiğimiz hizmetlerle artık Fenerbahçe’ye gönül verenlerin de yanında olacağız. Çok gururlu ve mutluyuz. Sağlık olarak elimizden ne gelirse; maddi, manevi Fenerbahçe’yi destekleyeceğiz. Grubumuzda o kadar çok fanatik Fenerbahçeli var ki; onlardan da aldığımız şevkle bu işe giriştik. Fenerbahçe’yi seviyoruz. Fenerbahçeli olmak bizim için onurdur. Bu anlaşmada emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Dr. Mahir Turan: "İki köklü kurumun birlikteliği"

Universal Genel Müdürü Dr. Mahir Turan ise yaptığı açıklamada "Sponsorluklarda sporun yanına hangi alan yakışıyor diye baktığınızda, şüphesiz, akla ilk önce sağlık geliyor. Bir yandan 104 yıllık geçmişiyle Fenerbahçe, diğer yandan 40 yıllık geçmişiyle Universal. Türkiye’nin sporda ve sağlıkta böylesine köklü iki kuruluşunun birlikteliği, bu bakımdan çok büyük mana ifade ediyor. Bizler bu birlikteliğin her iki taraf için de sinerji yaratacağına, ayrıca voleybola ve Türk Sporuna sağlayacağı faydalarla da örnek teşkil edeceğine yürekten inanıyor ve bunun parçası olabilmekten onur duyuyoruz" dedi.

Ali Koç: "Sponsorluklarda artık seçici konumdayız"

Toplantıda yöneticilerimiz basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Uzun vadede stratejik sponsorluk ilişkilerine önem verdiklerini belirten Ali Koç ise, "Camiamıza ve Türk Voleyboluna yaptıkları hizmetlerden dolayı buradan eski sponsorumuz Acıbadem’e teşekkür ediyoruz. İki tarafın da sağduyusu ve şeffaf davranması sayesinde bu yeni anlaşmayı çok kısa sürede sağladık. Fenerbahçe’nin geldiği noktaya batkınızda sponsorluklarda artık eski konumunda olmadığını görürsünüz. Fenerbahçe sponsorluklarda artık seçici konuma gelmiştir. Fenerbahçe, bugün tüm branşlarına sponsor bulmakta son derece rahat ve değişik alternatifleri bünyesinde barındırmayı artık çok daha kolay sağlıyor" dedi. Ali Koç, anlaşmanın 3 yıllık olduğunu da sözlerine ekledi.

Hakan Dinçay: "Tüm oyuncular Kasım’da katılacak

Tüm branşlarda olduğu gibi voleybolda da hedefin şampiyonluk Avrupa’da başarı olduğunu belirten Hakan Dinçay ise Dünya Şampiyonası nedeniyle eksik oyuncularının Kasım ayında takıma katılacağını. Dinçay, "Hafta sonu yapılacak maçlarda Süper Kupaları alarak camiamıza hediye edeceğiz" dedi.

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı Hakkında

İlk adımlarını futbolda atan Fenerbahçe Spor Kulübü, 9 ayrı branşta edindiği ulusal ve uluslararası başarılarla her geçen gün büyüyor; ülkemize gurur vesilesi olurken, rakiplerine de öncülük ediyor.

Fenerbahçe’nin bu vizyonu ışığında ülkemizin ilk bayan voleybol takımı da Fenerbahçe Spor Kulübü çatısı altında can bulur.  Ancak, rakipsiz olmanın çaresizliğiyle iki yılın sonunda kapanır. O ilk takımın üyesi olan Suphiye Rıfat Hanım ise, erkek takımında mücadele ederek tarihe geçer.

50’li yılların ilk yarısında kurulan bayan voleybol ligiyle birlikte, yeniden hayat bulan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı, takip eden 20 yıla 9 İstanbul Ligi, 8 de Türkiye Şampiyonluğu sığdırarak, öncülük ettiği alanda başarısını gösterir.

1977 yılında tekrar  kapanan Bayan Voleybol Takımımız, her ne kadar belli aralıklarla yeniden kurulsa da 1.Lig’de yer alma hedefini 90’lı yılların başında koyar ve arzu ettiği yere 2003-2004 sezonunda ulaşır.

Fenerbahçe taraftarı tarafından; ’Sarı Melekler’ adı layık görülen Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı, 2006-2007 sezonunda 1.Lig’i 2. olarak bitirdi, 2007-2008 sezonunda 37 yıllık kupa hasretine son vererek kupayı Fenerbahçe müzesine getirdi.  2008-2009 sezonunda hem Lig Şampiyonu hem de Türkiye’nin ilk Süper Kupası’nın sahibi olan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı, 2010-2011 sezonuna da Süper Kupa zaferiyle başladı. Aralık 2010’da Katar’da düzenlenen Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası’nda set vermeden şampiyon olarak, Türk Spor Tarihinde bir ilke imza atan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı,  2010-2011 sezonunu da Şampiyon olarak tamamladı.

Universal Hastaneler Grubu Hakkında

Kurulduğu 1974 yılından bu yana büyüyerek gelişen Universal Hastaneler Grubu, 1.500’e ulaşan yatak kapasitesine sahip genel ve branş (onkoloji) hastaneleriyle, Türkiye’nin en büyük özel hastane zincirlerinden biridir.

Geçtiğimiz Nisan ayında ADM Capital, PGGM ve bir Dünya Bankası kuruluşu olan ICF’nin ortak olmasıyla sermaye yapısını güçlendiren Universal, aralarında onkoloji, karaciğer ve böbrek nakli, tüp bebek, kardiyoloji ve kalp cerrahisi, beyin cerrahisi ve ortopedi gibi branşlarının da olduğu geniş bir hizmet yelpazesiyle dünya standartlarında, kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Grup halen, İstanbul’da Taksim Alman, Çamlıca, İtalyan, Aksaray ve Kadıköy hastaneleri olmak üzere 5, ülke genelinde ise İzmir, Bodrum, Bursa, Diyarbakır, Karabük, Konya Ereğli, Manisa ve Malatya’da olmak üzere toplam 13 hastaneyle faaliyet göstermektedir.