Fenerbahçe Universal Tur İçin Sahaya Çikiyor

08.02.2012

Fenerbahçe Universal Tur İçin Sahaya Çikiyor

Ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden Bayan Voleybol Takımımız Fenerbahçe Universal, CEV Şampiyonlar Ligi 16’lı play-off etabı rövanş maçında, VK Modranska PROSTEJOV’u, 9 Şubat Perşembe günü, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda ağırlayacak.

Deplasmandaki ilk maçı 3-1 kazanan Sarı Melekler, Çek ekibi karşısında galip gelerek adını bir üst tura yazdırmak istiyor.

Hocamız Ze Roberto, "Avrupa’da yolumuza devam etmemiz adına çok önemli bir mücadele. Eşleşmenin ilk maçında rakibimiz çok iyi bir performans ortaya koydu. Her top için savaştılar ve bir an olsun maçtan düşmediler; çok deneyimli bir pasörü ve iyi smaçörleri var. Kuşkusuz ilk maçı kazanmak önemli bir avantaj ancak yeni sistemde her iki maçı da kazanmak zorundasınız. Kaybetmeniz halinde altın sette neler olabileceğini asla tahmin edemezsiniz.Turu geçen tarafın final four’a kadar yükseleceğine inanıyorum. İşi altın sete bırakmamak adına bu maçı muhakkak kazanmalıyız.  Bunun için de sorumluluk almasını bilen oyuncularıma sonuna dek güveniyorum. Son olarak bizi yalnız bırakmayarak deplasmanda da destekleyen taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Onların desteğiyle bu turu geçmemiz daha kolay olacak" ifadelerini kullandı.

Kaptanımız Seda Tokatlıoğlu da Ze Roberto gibi taraftar desteğine dikkat çekerek, "Zorlu deplasmandan galibiyetle dönmeyi başardık. Şimdi ise taraftarımızın önünde oynayacağımız bu maçı kazanarak bir üst tura çıkmanın mutluluğunu yaşamak ve yaşattırmak istiyoruz. Takım olarak hazırız. Taraftarlarımızın desteği ile karşılaşmadan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum. Bunun için tüm taraftarlarımızı salona bekliyoruz" diye konuştu.

9 Şubat 2012 Perşembe günü Burhan Felek Voleybol Salonu’nda 20:00’da başlayacak mücadele, TRT HD’den canlı yayınlanacak.