Fenerbahçe Ve Yandex İşbirliği Resmiyet Kazandi

19.11.2012

Fenerbahçe Ve Yandex İşbirliği Resmiyet Kazandi

Fenerbahçe Spor Kulübü ile yerel kaynaklı internet arama motoru ve web bilgi portalı Yandex arasındaki işbirliği, Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın imzaladığı anlaşmayla resmiyet kazandı.

Varılan anlaşmaya göre taraftarlarımız;  www.yandex.com.tr web sitesinden Fenerbahçe ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek, ayrıca  fbyandex.com.tr  uzantılı e-posta adreslerine sahip olabilecekler. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk kez, Yandex tarafından bir spor kulübünün taraftarları için özel olarak tasarlanmış internet tarayıcısı da hizmete girecek.

Fenerbahçeliler, internette Yandex ürünlerini kullandığı sürece, elde edilecek reklam gelirlerinden Kulübümüz de pay alacak.

Fenerbahçe ile Yandex arasındaki anlaşmanın imza töreni, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde yapıldı. Törene Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın yanı sıra Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz ve Yandex Türkiye CEO’su Bogdan Wisniewski katıldı. Törende ayrıca yöneticilerimiz ile Kulübümüz ve Yandex yetkilileri de hazır bulundu.

M.Ali Yalçındağ: "Yandex, Fenerbahçelilerin internete açılan penceresi olacak"

Törende ilk olarak bir konuşma yapan Mehmet Ali Yalçındağ, insanların yaşam biçimlerine, alışkanlıklarına, gelenek ve göreneklerine verdiği önemle Yandex’in internet dünyasına yeni bir soluk getirdiğini söyledi. Yolculuklarına Türkiye’nin büyük kurumlarıyla işbirliği yaparak devam ettiklerini söyleyen Yalçındağ, "Türkiye’nin en köklü kurumlarından Fenerbahçe ile yaptığımız anlaşmayla, Fenerbahçeliler bugünden itibaren merak ettikleri tüm soruların cevaplarını, en doğru haberleri Süper Lig puan durumunu ve fikstüre, Fenerbahçe için hazırlanmış özel web sayfasından ulaşabilecekler. Ayrıca Fenerbahçileler için özel tasarlanmış fbyandex.com.tr uzantılı e-posta adreslerini kullanabilecekler. Fenerbahçe internet tarayıcısıyla internete açılabilecekler. Fenerbahçelilerin, internete açılan pencereleri olacak olan fbyandex.com.tr portalını ve Türkiye’de bir ilk olarak kendilerine özel hazırladığımız Fenerbahçe temalı tarayıcıyı beğeneceklerine inanıyorum. Tüm Fenerbahçe camiası ve Yandex için hayırlı olsun" dedi.  Mehmet Ali Yalçındağ daha sonra, bu anlaşmanın sağlanmasında emeği geçen Başkanımız Aziz Yıldırım ve Asbaşkanlarımızdan Ömer Temelli’ye teşekkür ederek, Başkan Aziz Yıldırım’a, adına açılmış fbyandex.com.tr uzantılı e-posta adresini takdim etti.

Başkanımız Aziz Yıldırım: "Yeni teknolojik ve dijital çalışmalarımız olacak"

Törende daha sonra konuşan Başkanımız Aziz Yıldırım ise bu anlaşmayla Fenerbahçe’nin hızla gelişen dijital dünyaya bir adım daha  attığını ve bu konuda yeni tanıtımların yakında yapılacağını söyledi. Başkanımız Yıldırım  "Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yandex arasında stratejik işbirliği anlaşması imzalayarak,  hızla gelişen dijital dünyada yeni bir adım daha atmış oluyoruz. Konuşmama başlamadan önce, Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Bey’e ve bu anlaşmada emeği geçen herkese teşekkür ederim.Kulübümüzün öncülük ve yenilikler konusundaki farkı göz önüne alındığında, Fenerbahçe ve Yandex isimlerinin bir araya bugün gelmesiyle birlikte, ne gibi yeniliklerin biz Fenerbahçelileri beklediği sizlere anlatılacaktır. Fenerbahçe’nin teknolojik - dijital çalışmaları bir yandan sürüyor, en kısa sürede yeni tanıtımlarla karşınızda olmayı diliyoruz. Fenerbahçe Yandex işbirliğinin iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Talat Yılmaz: "İlklerin takım Fenerbahçe yeni bir ilke Yandex’le imza atacak"

Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz da "Bugün, yeni iş ortağımızla yeni bir imza için bir aradayız.Dünyanın her bir köşesinde sonsuz aidiyetle, mutlak bağlılıkla armamızı destekleyen Fenerbahçelilerin, teknolojik dünyadaki yeni bağı FenerbahçeYandex olacak.Yandex ile bu anlaşma çerçevesinde çok uzun zamandır görüşmelerimiz sürüyor; detaylar ve ayrıcalıklarımız üzerine en iyisini yapmak adına bugün nihayet son noktaya ulaşmış bulunmaktayız. Anlaşmanın imzalanmasına dair sizlere kısaca bilgi vereyim: Türkiye’de ilk kez bir spor kulübü için özel olarak hazırlanmış internet tarayıcısı, Fenerbahçe ile hizmete girecek… Bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. İlklerin takımı Fenerbahçe, bir ilke Yandex ile imza atacak.Öte yandan, taraftarlarımız fbyandex.com.tr uzantılı e-posta hizmetinden de faydalanabilecek, Yandex’in bu ücretsiz hizmetlinden faydalandıkça da kulübümüz kazanacak. Bu bağlamda, Mehmet Ali Bey’in şahsında Yandex’e teşekkür eder, bu işbirliğinin Fenerbahçe Ailesi’ne hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

Anlaşmanın paraf edilmesinin ardından tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yandex’ten Büyük İşbirliği ve Türkiye’de Bir İlk

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türkiye’nin arama motoru Yandex arasında imzalanan
stratejik işbirliği anlaşmasına göre, Fenerbahçe taraftarları, bundan böyle aradıkları tüm soruların cevaplarını, kendilerine özel hazırlanan www.fbyandex.com.tr  web sitesi
üzerinden bulabilecek. Çok yakında fbyandex.com.tr uzantılı e-posta hizmetinden de yararlanabilecek olan Fenerbahçe taraftarı, ayrıca, Türkiye’de bir ilk olarak, yine çok yakında kullanıma sunulacak olan Yandex internet tarayıcısının Fenerbahçe temalı çok özel bir sürümüne sahip olacak.

Taraftar için özel tasarlanmış web sitesi yayına başladı

Milyonlarca taraftarımız, bundan böyle merak ettiği tüm soruların cevabını kendileri için özel olarak hazırlanan www.fbyandex.com.tr web sitesi üzerinden ya da Resmi Web Sitemiz www.fenerbahce.org ’da yer alan özel arama çubuğunu kullanarak bulabilecekler.  Fenerbahçelilere özel olarak tasarlanmış sitede, taraftarlar, takımları ile ilgili en güncel haberlere, ekonomi, trafik ve hava durumu gibi anlık bilgilere, Süper Lig puan durumuna ve maç programına tek bir sayfadan ulaşılabiliyor. Sitede ayrıca kulübün diğer web sitelerine bağlantılar da bulunuyor.

’fbyandex.com.tr’ uzantılı e-posta adresleri geliyor

Taraftarlarımız çok yakında Yandex teknolojileri ile hazırlanan ’fbyandex.com.tr’ uzantılı e-posta adreslerini kullanmaya başlayabilecek; Yandex’in üstün teknolojik altyapısıyla hazırlanan fbyandex.com.tr uzantılı e-posta hesaplarını alarak çok yakında kullanmaya başlayabilecek; bu sayede sınırsız kapasiteli e-posta kutularına sahip olacak ve 3GB’ye kadar boyutta dosya iletileri gönderebilecekler.

Fenerbahçe için özel tasarlanan internet tarayıcısı yakında hizmete giriyor

Yandex’in Fenerbahçelilere özel tasarladığı internet tarayıcısı da taraftarın internete açılan kapısı olaca. Yandex’in çok yakında Türkiye’deki kullanıcılarının kullanımına sunacağı internet tarayıcısının Fenerbahçe temalı bir sürümü de, takımın taraftarlarına özel olarak hazırlanıyor. Bu açıdan Türkiye’de bir ilk teşkil edecek söz konusu tarayıcı, Fenerbahçelilerin internete açılan kapısı olacak.

Gerçekleştirilen anlaşma gereği taraftarlarımız, ücretsiz olarak yararlandıkları, fbyandex.com.tr arama motoru ve e-posta hizmetlerini kullanarak Kulübümüze maddi katkıda bulunacaklar.