Fenerbahçe Yandex'i Kullanalim

02.09.2015

Fenerbahçe Yandex'i Kullanalim

Kulübümüz Asbaşkanlarından Ozan Balaban, Fenerbahçe Yandex’i günlük hayatta alışkanlık haline getirmemiz gerektiğine vurgu yaparken, Yönetim Kurulu Üyelerinden Barış Aydil de üniversitelerde “Fenerbahçe Yandex Günleri” düzenleyecekleri bilgisini verdi.


Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan Fenerbahçe Yandex programının bugünkü konukları Asbaşkan Ozan Balaban ile Yönetim Kurulu Üyelesi Barış Aydil oldu. Turhan Seven’in sunuculuğunu yaptığı programda yöneticiler Fenerbahçe Yandex Projesi hakkında bilgi verdi.


Programda  ayrıca İstanbul’un çeşitli noktalarında canlı bağlantılar yapıldı ve taraftarların Fenerbahçe Yandex ile ilgili görüşleri alındı ve soruları yanıt buldu. Programdan derlediklerimiz şu şekilde:


Ozan Balaban: “Fenerbahçe Yandex Projesi sadece Fenerbahçe’ye değil Türk sporuna katkı sağlayacak”

Fenerbahçe Yandex ekonomik anlamda çok ciddi bir gelir kaynağı ama bunun yanı sıra bu proje sadece Fenerbahçe’ye değil Türk sporuna da katkı sağlayacak.  Üst düzey sporcuların buraya gelmesi Türk sporu ve altyapıdaki gençler açısından da çok önemli. Kendimizi her açıdan geliştirmeliyiz. Alternatifler gelirler lazım. Daha projenin başındayız. Fenerbahçe artık Türkiye’de kabına sığmıyor.  Biz bugün Ibrahimovic’le görüşebiliyorsak bu vizyonun bir parçasıdır. Başkanımıza, yönetici arkadaşlarımıza ve taraftarlara teşekkür ediyorum.


Barış Aydil: “Fenerbahçe Yandex’i Kullanalım”

Öncelikle Başkanımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Bizlere yönetimde yer verilmesi gençlere verilen vizyonun belirtisidir. Başkanımız gençlere çok önem veriyor. 77 milyon ülkemizde16.5 milyon genç var. Fenerbahçe Yandex Projesi  ile gençler Fenerbahçe’ye büyük katkıda bulunacak. Fenerbahçe Yandex üzerinden yapılacak her arama Fenerbahçe ile Türk sporuna yapılacak katkıdır. Fenerbahçe Yandex ile üniversitelerde çalışma yapmak için projelendirmeler yaptık. Gençlere verilen önem, Türk futbolu için değerdir. Taraftarlarımızdan Fenerbahçe Yandex’i kullanmalarını rica ediyoruz.

 


Ozan Balaban: “Dünya markası…”

Fenerbahçe Yandex, cep telefonlarında androidlerde 18 Eylül,  IOS’da ise Ekim başında uygulamaya geçecek. Ekonomi ne kadar gelişirse uluslararası sponsorlardan gelen rakamlar üst seviyeye çıkıyor. Başkanımız Kulüpler Birliği Başkanı iken yayıncı kuruluş gelirlerini üst seviyelere çekmiştir. Gelirlerimizi ne kadar arttırırsak, Fenerbahçe’nin ve  Türk sporunun  gelişimi demek. Milli takıma ve olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp Fenerbahçe’dir. Başkanımızın liderliğinde Fenerbahçe ve Türk sporunu Dünya markası haline getirmek için yola çıktık.


Barış Aydil: “Üniversitelerde Fenerbahçe Yandex Günleri Düzenleyeceğiz”

3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe camiası ne kadar büyük bir sivil toplum örgütü olduğu gösterdi. Taraftarlarımız Fenerbahçe Yandex’le maddi külfet gerekmeksizin, Kulübümüze inanılmaz maddi kaynak sağlayacaklar. Fenerbahçe Yandex’i indir ve arama yap.Üniversitelerde 'Fenerbahçe Yandex Günleri' düzenleyeceğiz. Startı İstanbul Üniversitesi’nde Başkanımızın, yöneticilerimizin ve futbolcularımızın katılımıyla tarihi bir ambiansta gerçekleştireceğiz. İstanbul’daki üniversitelerle birlikte, İstanbul dışındaki üniversitelerde de bugünleri düzenleyeceğiz.  Bütün üniversiteleri gezmeyi düşünüyoruz. Fenerbahçe Yandex’i alışkanlık haline getirin. Üniversitelerin yanı sıra ilk ve ortaöğretimlerde de Fenerbahçe Yandex günleri yapabiliriz. Bunun da startını Fenerbahçe Koleji’nden yapabiliriz. 


Ozan Balaban: “Fenerbahçe her zaman yaptığı işlerde lider”

Benim yapamadıklarımı 8 yaşındaki çocuklarım yapıyor. Kendi işimle ilgili araştırmaları da Fenerbahçe Yandex üzerinden yapıyorum. Bu bir fırsat, bu vesile ile çocukları da bu projenin içine almak lazım. Yönetici arkadaşlarımız, patronlar da çalışanlarına lütfen Fenerbahçe Yandex arama motorunu kullanmara teşvik etsinler. Robin van Persie ve Nani gibi oyuncuların Fenerbahçe'ye gelmesi çok önemli. Taraftarlarımızın beklentisi dünya çapında. Fenerbahçe her zaman yaptığı işlerde lider. 4.5 G ihalesi gerçekleşmeden biz stadımızdan bunun altyapısını gerçekleştirdik.


Ozan Balaban: “Fenerbahçe Yandex’i alışkanlık haline getirmemiz lazım”

Fenerbahçe Yandex Browser indirilme sayınının 450-460 binleri geçtiğini tahmin ediyorum. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük şirketlerinden. Türkiye’ye iddialı sporcular gelebilmesi için taraftar desteği lazım. Böyle sporcular geldikçe Türkiye kazanıyor. Uluslararası kuruluşlar yayın haklarını alıyorlar. Fenerbahçe Yandex’i alışkanlık haline getirmemiz lazım. Forma satışları ortada, artık herkes maçlara forma ve Fenerium ürünleri ile geliyor.  Kombine 38 bini aştı, basketbolda keza çok ciddi transferler yapıldı. Orada da kombine satışları iyi. Fenerbahçe taraftarı her zaman kulübe sahip çıkıyor. Hepimiz bu projeye sahip çıkarsak, yeni rakamlara ulaşırız. Taraftarımızın desteği ile takımımıza dünya çapında isimler getirmeye devam edeceğiz.


Barış Aydil: “Bu projeler sadece Türkiye’de değil dünyada ilk”

Fenerbahçe Yandex’le yapılan her aramamızda yeni bir sayfa açmalıyız.  Hedef Bir Milyon Üye ve Fenerbahçe Yandex Projesi dünyada gerçekleştirilen ilkler. Projelerin yanı sıra yapılan tesisler…Bunlar Başkanımızın ve yöneticilerimizin özverileri oluyor. Bu projeler sadece Türkiye’de değil dünyada ilk.