Fenerbahçe Yandex İle Kulübümüz Büyük Kazanç Sağlayacak

04.09.2015

Fenerbahçe Yandex İle Kulübümüz Büyük Kazanç Sağlayacak

Kulübümüz Asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu ile Ömer Temelli Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Fenerbahçe Yandex’ programına konuk oldu. Turhan Seven’in sunuculuğunu yaptığı programda yöneticiler Fenerbahçe Yandex Projesi ile ilgili bilgi verdi ve yapılan çalışmaları anlattı. 
 

Programda  ayrıca İstanbul’un çeşitli noktalarında canlı bağlantılar yapıldı ve taraftarların Fenerbahçe Yandex ile ilgili görüşleri alındı ve soruları yanıt buldu. Programdan derlediklerimiz şu şekilde:
 

Şekip Mosturoğlu: Taraftarlar Fenerbahçe Yandex Projesi ile hiçbir maliyeti olmadan kulübe katkı sağlıyor. Bana göre örnek bir proje. Kulüplerin klasik kazançları ortada. Bunları çeşitlendirmek gerekiyor. Bu açıdan da bu proje yeni bir kaynak. Fenerbahçe Yandex ile Kulübümüzün büyük bir kazanç sağlayacağını, Yandex’in de marka değerinin artacağını düşünüyorum.
 

Ömer Temelli: Başkanımız bu projeye başlarken, ‘taraftarların istediği futbolcuları transfer edeceğiz’ dedi. Fenerbahçe Yandex’te buna kaynak olacak. Kısa bir süre içinde bugün itibariyle Fenerbahçe Yandex uygulanması indirme sayısı 520 bini geçtik. Bu işin başlangıcı. Mobil uygulamalarda devreye girdiği zaman bu kullanıcı sayısı 2.5 milyona ulaşacaktır. Bunu Fenerbahçe’den başka kimsenin yapamayacağını düşünüyorum. Akıllı stat projesiyle Ekim ayı ortalarından itibaren herkes rahatça internete stadımızda girebilecek. Tüm altyapı çalışmaları yapıldı. Fenerbahçe Yandex ile işbirliği kapsamında kapmanyalar yapacağız. 
 

Şekip Mosturoğlu: Hayaller ne kadar büyükse kullanım da o kadar büyük olmalı. Fenerbahçe taraftarının Fenerbahçe için yapamayacağı fedakarlık yok. Bu proje maddi olarak külfiyet getirmiyor. Projenin başarılı olacağını düşündüm ama bu kadar kısa sürede bu sayıya ulaşması gurur kaynağı. (522.374) Bu taraftarın Fenerbahçe’yi ne kadar sahiplendiğinin göstergesi.
 

Ömer Temelli: Taraftarlarımızı kulüp içinde daha etkin hale getirmeliyiz. Taraftar ne kadar çok kulübün içinde olursa, doğruları bulmak o kadar kolay olacak. ‘Biz bize yeteriz’ sloganına çok inanıyorum. Yeter ki iyi organize olalım. Fenerbahçe Yandex çok doğru bir proje. Fenerbahçe Yandex’i kullanmayı alışkanlık haline getirmemiz lazım. Bu alışkanlık oturduğu zaman 6 ay sonra şaşırılacak rakamlar ortaya çıkacak. Taraftarlarımızı ayrıca sürprizlerde bekliyor.
 

Şekip Mosturoğlu, günlük aramalarımızı Fenerbahçe Yandex üzerinden yaparsak, şu anki sayının üstüne çok rahat çıkabileceğimizi ifade ederken,  Ömer  Temelli de, “Fenerbahçe Yandex Projesi kapsamında kombine, forma gibi bir takım ödüller verilecek. Stadımızda yapılacak yarışmalarda da çok güzel hediyeler var” dedi.
 

Şekip Mosturoğlu: 1 Milyon Üye Projesi ile de taraftar kulübe ortak oluyor. Ben Fenerbahçeyim diyen ve maddi imkanları olan taraftarlarımızın bu projeyi de sahiplenmeleri gerekiyor. 
 

Ömer Temelli: Tek gücümüz taraftarımız.  Fenerbahçe Yandex ve 1 Milyon Üye Projesi birlikte hızlı bir şekilde büyüyecektir. 
 

Şekip Mosturoğlu: Belirleyeceğimiz etiket üzerinden sosyal medya hesabımızdan Perşembe günleri yarışma yapılacak. Fenerbahçe Yandex üzerinden yapılan en ilginç aramanın sahibi ödüllendirilecek. Başkanımızın içinde olduğu bir değerlendirme kurulu bunu değerlendirecek ve bu yarışma 5 hafta sürecek. Bunun sonunda kombine kartı kazanacak. Arama sayısının alt süt sınırı yok. Bin arama 3 dolar. Başkanımız bu işi için inanılmaz bir enerji harcıyor. Kulübü için gerçekten son noktaya kadar enerjisini harcıyor. Başkan iki projeyi debirbirinden ayırmıyor. Taraftar inanılmaz bilinçli. Bugünde Ortaköy’de olacağız. Tekrar söylüyorum, 1 Milyon Üye Projesi de bu proje kadar önemli.
 

Ömer Temelli: Hakikaten başkanın vizyonu çok geniş. Başkan büyük bir cesaretle bu projeye girdi.  İnşallah Ekim ayının sonunda istediğimiz rakamlara ulaşacağız. 1 Milyon Üye Projesi de bununla beraber istediğimiz noktalara gelir ve daha güçlü hale geliriz. 
 

Şekip Mosturoğlu: Taraftarlar bilinçli. Bence dünyanın en tutkulu taraftarına biz sahibiz. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü farklı kılan da bu. 3 Temmuz davası kulübümüze karşı yapılmış bir kumpasın davası.. Taraftarımızın gücüyle çok daha güzel günler göreceğiz. Onlar var olduğu sürece bu ulu çınar daha da büyüyecek ve güçlenecek.