Fenerbahçe Yandex'le Yapilan Her Aramanin Kulübümüze Faydasi Var

31.08.2015

Fenerbahçe Yandex'le Yapilan Her Aramanin Kulübümüze Faydasi Var

Kulübümüz Asbaşkanlarından Murat Özaydınlı ile İlhan Ekşioğlu FB TV’de yayınlanan ve Turhan Seven'in sunduğu Güncel programına konuk oldu. Fenerbahçe Yandex projesinin konuşulduğu programda Asbaşkanlar, taraftarlarımızı Fenerbahçe Yandex’i kullanmaya devam ettiler. 
 

Ayrıca programda çeşitli yerlerden canlı bağlantılar yapıldı ve taraftarların Fenerbahçe Yandex ile ilgili görüşleri alındı ve soruları yanıt buldu. Programdan derlediklerimiz şu şekilde:
 

Murat Özaydınlı: “Müthiş bir proje”
“Fenerbahçe Yandex’in uzun yıllardan beri Başkanımızın aklında olan bir proje” olduğunu söyleyen Murat Özaydınlı, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 1998’ten itibaren her sene böyle çok güzel projeler üretiliyor. Fenerbahçe ve taraftarının da büyüklüğü malum ve bu potansiyeli kullanmamız gerekiyordu.  Başkanımız ve arkadaşlarımız Fenerbahçe Yandex projesini geliştirdiler. Çok güzel bir proje. Sadece Fenerbahçe’ye ait bir proje. Artık internet çağında yaşıyoruz. İnternette günümüzün büyük bir vaktini harcıyoruz. Biz de bu aşamada para harcamadan Fenerbahçemize destek oluyoruz. Müthiş bir proje. İnanıyorum ki 1 milyonlarda kalmaz bu” dedi. 
 

İlhan Ekşioğlu: “Ekim ayı itibariyle de milyon seviyelerine çok çabuk çıkacağız”

Mobil uygulama ilgili bilgi veren İlhan Ekşioğlu şunları söyledi: “İpad’lerde yani androidlerde 18 Eylül itibariyle uygulama başlanacak. Telefonlarda ise, IOS uygulamalarında  1 Ekim’de hayata geçecek. Bu iki uygulama hayata geçtikten sonra bu rakam, bizim bile tahmin edemeyeceğimiz boyutlara gidecek. Son aldığım bilgi bu sayının 425 bine ulaştığı. Çok ciddi bir rakam. Kimsenin bu kadar kısa sürede ümit etmediği bir rakamdı. Buna ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekim ayı itibariyle de milyon seviyelerine çok çabuk çıkacağız. “
 

Murat Özaydınlı: “Fenerbahçe Yandex’i şu anda mobil cihazlarımızda kullanabiliyoruz”

Fenerbahçe Yandex’e şu anda mobil cihazlardan da girildiğinin altını çizen Murat Özaydınlı, “Burada yanlış bir anlaşılma da var. Şu anda mobil cihazlarımızda Fenerebahçe Yandex’i kullanamıyoruz diye bir şey yok. Fenerbahçe Yandex’i şu anda mobil cihazlarımızda da kullanabiliyoruz. www. fbyandex. com.tr  adresinden girdiğim zaman telefonumdan ve ipad’imden Fenerbahçe Yandex’i kullanabiliyorum. Hazır olmayan tek şey uygulama” ifadelerini kullandı. 
 

İlhan Ekşioğlu: “Fenerbahçe Yandex’i hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz”

“Hiçbir ücret ödemeden taraftarlarımız Fenerbahçe Yandex’i kullanabiliyor” diyen İlhan Ekşioğlu, “Taraftarlarımızı da bunun bilincine varmış durumda hareket ediyorlar, bu da bizi gururlandırıyor. Bugüne kadar ürettiğimiz tüm projelere destek çığ gibiydi. Taraftarlar her zaman destek verdiler, hepsine tek tek Başkanımız ve kulübümüz adına teşekkür ediyorum. Hedef Bir Milyon Üye Projemiz de devam ediyor. Orada da çok büyük katkı var, fakat Fenerbahçe Yandex projesini diğerlerinden ayıran en önemli özellik sadece Fenerbahçe Yandex’i kullanarak yapacağınız katkı. Başkanımız bunu çok güzel açıkladı. Bunun kulübe sağlayacağı katkı tahmin edilemeyecek boyutlara gidebilir.  10-20-30 milyon dolarla değil, bugüne kadar telaffuzunu bile zor ettiğimiz rakamlara kadar gidebilir. Bu arama motorunu günlük hayatımızın bir parçası haline getirmekten geçiyor. Kulübünün çıkarlarını her şeyin üstünde tutan taraftarlarımız var. Hakikaten gurur verici. Bana da sosyal medya hesaplarımdan gelen mesajlarda görüyorum. Şu kadar Fenerbahçe Yandex’e girdim diye. Bu uygulamayı diğer arama motorlarının önüne koymamız lazım. Fenerbahçe Yandex’i hayatımın bir parçası haline getirmemiz lazım. Bu değişiklik biraz zor olacak diyorduk ama değil. Fenerbahçe alışkanlıkları değiştiriyor. Girip arama yapmakla beraber, bunu hayatımızın bir parçasını haline getirelim. Sadece arama yapmak için yapılan anlamsız aramalar yapmamız lazım. Mantıklı aramalar yapmalıyız, bunlarda ileri de ayıklanacaktır. Bu anlamsız aramalar hesaplamaya dahil edilmeyecektir. Genç nesil bu projeyi tavana taşıyacaktır, bizim taraftarımız da bunu gerçekleştirilecek. Günün konusu mesala, Fenerbahçe Antalyaspor maçı. Nani’nin golü, verilmeyen penaltı, 7 numaranın görmediği 5 sarı kart gibi aramalar yapılabilir. Ayrıca bu maddi kaynağın nerede kullanacağını da biliyor taraftar.  Bizim beklentimiz günde bir taraftarımızın 30-40 arama yapması ama daha fazla yaparsa, rakamlar daha üst seviyelere çıkar. Bu arama sayısının alt, üst limiti yok” dedi.
 

Murat Özaydınlı: “Boş arama yapmamamız lazım”

Boş arama yapılmaması gerektiğinin altını çizen Asbaşkanlarımızdan Murat Özaydınlı, “Boş arama yapmamamız lazım. Mesela A, B, G yazıp bastığınız zaman sistem elemine ediyor. Dolayısıyla internet gerçek hayatımızın parçası. Her türlü bilgi orada. Sadece Fenerbahçe’yle ilgili konular da değil. Mesela sağlığımızla ilgili, uçak bileti, otobüs bileti arayabiliriz. Mesela hava durumunu merak ediyorsan Fenerbahçe Yandex’e gir, İstanbul’sa İstanbul’a bak, Artvin’se Artvin’e bak” dedi.
 

İlhan Ekşioğlu: “Her bir aramanın Kulübümüze faydası var”

Her aramanın Kulübümüze fayda sağlayacağına dikkat çeken Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu, “Taraftarımız çok arama yapmak istiyorsa aynı anda, çayını, kahvesini koysun akşam müsait bir zamanında, Fenerbahçe’nin Kadıköy’deki derbi zaferleri yazsın, 1 buçuk saat harcar. Golleri de izler. Kimse 4 arama yaptım boşa gitti diye düşünmesin. Her bir aramanın Kulübümüze faydası var. Günlük rutine erişemedim diye üzülmesinler. Alt limiti, üst limiti yok. Yapabildikleri kadar arama yapmaları kulübümüze katkı sağlayacaktır. Bu proje son yılların en önemli ve en büyük projesi. Bize nasip oldu” şeklinde konuştu.
 

Murat Özaydınlı: “En büyük kutlama da Fenerbahçe taraftarına”

Dünyada benzer bir proje olmadığını söyleyen Murat Özaydınlı, “Dünyada böyle bir proje yok. Yapmaları da mümkün değil şu aşamada. Başta Başkanımız Aziz Yıldırım ve ilgili arkadaşları yürekten kutluyorum” dedi. En büyük kutlamanın da Fenerbahçe taraftarına olduğunu ifade eden Özaydınlı, “En büyük kutlama da Fenerbahçe taraftarına. Hem Başkanımız, hem bizler onlara güvenerek böyle bir projeye giriyoruz. Her girdiğimiz projede de bizi mahcup etmiyorlar” ifadelerini kullandı. 
 

İlhan Ekşioğlu: “Taraftarımız kimi istiyorsa Fenerbahçe kadrosuna katacak”

Taraftarımız kimi istiyorsa Fenerbahçe kadrosuna katacak diyen İlhan Ekşioğlu, “Bu sene zaten Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu yapılanma geleceğe dair ışık tutuyor bize. Hakikaten bu sene çok önemli bir yapılanma çerçevesi çizdik. Çok önemli işler yaptık Başkanımızın önderliğinde. Telaffuzu bile güç futbolcuları kadromuza kattık, temaslar yaptık, alamadıklarımız oldu bunları da açık açık tüm taraftarlarımızla paylaştık. Başkanımız Messi’ler, Ronaldo’lar diyor. Bunları telaffuz edemezken nerelere geldik. Bu proje bunun bir ışığıdır. Herkes buna inansın, güvensin. Messi olmaz, onun ayarında dünyada şu an bile bu işin içindekiler çok iyi bilirler. Çok önemli rakamlara ismini duymadığınız futbolcular geçiyor. Bunları Fenerbahçe alacak. Hakikaten alacak. Taraftarımız kimi istiyorsa Fenerbahçe kadrosuna katacak. Bu proje onun bir habercisidir. Onun gideceği noktadır. 1 sene değil, bu proje devam edecek” diye konuştu.
 

Murat Özaydınlı: “Fenerbahçe Yandex benim tespitlerime göre daha hızlı”

Fenerbahçe Yandex arama motoruyla başka bir arama motorunu kullanmak arasında hiçbir fark olmadığını belirten Asbaşkanlarımızdan Murat Özaydınlı, “Fenerbahçe Yandex benim tespitlerime göre daha hızlı” dedi. 
 

İlhan Ekşioğlu: “Fenerbahçe Yandex arama motorunun ne kadar hızlı olduğunu herkes belirtiyor”

Ayrıca yapılan röportajlarda da Fenerbahçe Yandex’in hızlı olduğunun taraftarlarımız tarafından söylendiğini hatırlatan İlhan Ekşioğlu, “Zaten yapılan röportajlarda Fenerbahçe Yandex arama motorunun ne kadar hızlı olduğunu herkes belirtiyor. Yeter ki alışkanlığı kıralım” şeklinde konuştu. 
 

Murat Özaydınlı: “Bu gidişle Yandex’in 25-30 milyon ortağı olacak gibi geliyor”

Bu gidişle Yandex’in 25-30 milyon ortağının olabileceğini ifade eden Murat Özaydınlı, “Bu lansmanın yapıldığı günün ertesi günü şirketimde sirküler yayınladım. Tüm bilgisayarlar Fenerbahçe Yandex’e geçecek diye, ertesi gün herkesin bilgisayarlarını kontrol ettim. Ben bunu kendi iş yerimde uyguluyorum. Diğer iş yerlerinde birçok patron bunu yapıyor eminim. Hiçbir fark yok hatta daha iyi bir arama motoru. Ben şunu düşünüyorum. Biz bu gidişle Yandex’in 25-30 milyon ortağı olacak gibi geliyor. Sponsorluk olarak bakmıyorum buna, ciddi bir ortaklık gibi” dedi.
 

İlhan Ekşioğlu: “İşin sonunda herkes kazanacak”

Bu projeyle herkesin kazanacağına vurgu yapan İlhan Ekşioğlu, “İşin sonunda herkes kazanacak. Hem kulübümüz hem firma kazanacak. Hakikaten mutluluk verici bir proje. İnsan kullanırken huzur içinde kullanıyor ve ne olacağını da bilerek kullanıyor. Forma, üye bir takım maddi külfetler karşılığında yapılacak bir katkı da değil bu. Bambaşka bir katkı. 420 binlerde diyoruz 10 günde” şeklinde konuştu.
 

Murat Özaydınlı: “Fenerbahçe Yandex, Android’de 18 Eylül’de, IOS’larda Ekim başında kullanıma sunulacak”

Taraftarlarımızın hem tablet bilgisayarlarından, hem de cep telefonlarından Fenerbahçe Yandex’e girebileceklerini hatırlatan Murat Özaydınlı, “Lütfen hem tablet hem cep telde internetten yine Fenerbahçe Yandex’e girebilirler taraftarlarımız. Uzn bir seyahate çıktınız ya da havaalanında bekliyorsunuz. Lütfen girin. Fenerbahçe Yandex, Android’de 18 Eylül’de, IOS’larda Ekim başında kullanıma sunulacak. Esas katlamalı artışı o zaman göreceğiz. Değişik uygulamalarda gelecek. Fenercell kullanmayan Fenerbahçe taraftarı süratle Fenercell’e geçsin. Arkadaşlarımız güzel çalışmalar yapıyorlar. Yandex ve Fenercell arasında değişik uygulamalarda olacak ileride” diye konuştu.
 

İlhan Ekşioğlu: “Gelirin üst sınır yok”

Projede gelirin bir üst sınırının bulunmadığını söyleyen İlhan Ekşioğlu, “Gelirin üst sınır yok. Taraftarlarımız müsterih olsun, var güçleriyle projeye destek olsunlar. Fenerbahçe taraftarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Maç günleri forma kültürünü 15 senede hakikaten oturtmuşlar. Bu beni çok gururlandırıyor. Bir yönetici olarak değil bir taraftar olarak söylüyorum bunu. Maç günü formasız taraftarımız yok. Onlar kulübümüzün gerçek sahibi. Hangi proje olursa olsun verdikleri destekle kulübüne ne kadar bağlı olduklarını gösteriyorlar” dedi.
 

İlhan Ekşioğlu: “Çok kısa bir sürede sayaç olacak”

Herkesin bilgi alması ve takip edebilmesi amacıyla çok kısa süre içerisinde sayaç olacağını söyleyen İlhan Ekşioğlu, “Çok kısa bir sürede sayaç olacak. Herkes bunu takip edebilecek. Gerekli görüşmeler ve altyapı çalışmaları yapıldı, bitmek üzere. Bu sayacı sadece bu proje için değil, önümüzdeki sene bunu tüm projelerimiz için hayata geçirmek istiyoruz. Bu sene ben elimden geldiğince kombine satışlarıdır, forma satışlarıdır bilgi vermeye çalıştım ama sayaca bağlayıp tüm taraftarlarımız takıp edebileceği şekilde sitemize koyup herkesin bilgi almasını sağlayacağız” ifadelerine değindi.
 

Murat Özaydınlı: “Her türlü konuda arama yapılabilir”
Kulübümüzün kazanması için kesinlikle Fenerbahçe Yandex’te arama yapılması gerektiğini belirten Murat Özaydınlı, “Her türlü konuda arama yapılabilir. Sadece Fenerbahçe’yle ilgili olanlar değil. Bugüne kadar yaptıklarının aynısını yapacaklar. Tabii bizi en çok heyecanlandıracak olanlar Rize’de verilmeyen penaltının görüntüsü, dünkü maçtaki görüntüler. Onları tekrar tekrar izleyip fazla sinirlenmeyelim, sakin olalım ama gerçekleri de görelim” şeklinde konuştu.
 

Sözlerini taraftarlarımızı Fenerbahçe Yandex’i kullanmaya davet ederek tamamlayan yöneticilerimiz, şunları söyledi. 
 

İlhan Ekşioğlu: “Fenerbahçe taraftarı ile gurur duyuyoruz”
"Başkanımız ve yönetim olarak Fenerbahçe taraftarı ile gurur duyuyoruz. Desteleri bize çok mutlu ediyor. Bu destek anında kulübe yansıyor ve onlarında mutluluğuna vesile oluyor. Bu son projemiz bize en hızlı dönüşü olabilecek,  en yüksek miktarda olabilecek ve en önemli projelerden birisi. Taraftarımız da bunu farkında. Bize sağlayacağı geliri de çok yakında gördükleri zaman çok kısa zamanda, işin maddi boyutun da farkında olacaklar. Herkes Fenerbahçe Yandex’i kullansın ve arama yapsın."
 

Murat Özaydınlı: “Fenerbahçe Yandex’i kullanmaya devam edelim”  

"Müthiş bir proje, dünyada benzeri yok. Yine Fenerbahçe ilkleri yaptı. Sayın Mehmet Ali Yalçınlar’da Fenerbahçe’nin büyüklüğünü bilerek çok büyük katkıda bulundu. Böyle bir projenin sadece Fenerbahçe ile gerçekleşebileceğini idrak etti. Ona da teşekkür ediyoruz. Bu kadar hızlı bir çıkış beklemiyordu, o da hem mutlu oldu hem şaşırdı. Fenerbahçe camiası herkesi her zaman şaşırtmaya hazırdır. Yapar bunu. Ne mutlu Fenerbahçeliyiz, gurur duyuyorum.  Fenerbahçe Yandex’i kullanmaya devam edelim. "