"fenerbahçe Yariştiği Tüm Kulvarlarda En Yükseği Hedefler"

01.07.2011

"fenerbahçe Yariştiği Tüm Kulvarlarda En Yükseği Hedefler"

Yeni sezon hazırlıkları öncesinde futbolcularla bir araya gelen Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, gelecek sezonki hedeflerine işaret ederek; Fenerbahçe’nin yarıştığı tüm kulvarda en yükseği hedeflediğini belirtti.

Aykut Kocaman, sezonun ilk antrenmanı öncesinde oyuncularla yaptığı toplantıda, geçen sezon elde edilen başarıya, gelecek sezonla ile ilgili hedeflere, yapılan transferlere, alt yapıdan A takıma katılan oyunculara ve kamp sürecine değindi.

"Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum"

Sözlerine geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla tamamlayan oyuncularını tebrik ederek başlayan Aykut Kocaman, "Şampiyonlukla noktaladığımız bir sezonun ardından yeniden bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Camiamiza cok büyük bir mutluluk yaşatan tüm futbolcularımı bir kez daha gönülden kutluyorum. Aramıza yeni katılan arkadaslarımıza da "Hoşgeldiniz" diyorum. Bugünden itibaren yeni sezon için, yeni hedeflerimiz için çalışmaya başlayacağiz. Milli takımlarına giden oyuncularımız Topuk Yaylası’nda aramıza katılacak. İstanbul ve Topuk Yaylası hazırlık dönemlerimizin ardından Belçika’da bir turnuvaya katılacağız. Daha sonra da çalışmalarımızı yine İstanbul’da sürdüreceğiz. Shaktar Donetsk ve Sakaryaspor ile hazırlık maçları oynayacağız. Son olarak Beşiktas ile oynayacagımız Süper Kupa maçının ardından lig maratonu yeniden başlayacak. Tüm takımlar, kadrolarına önemli takviyeler yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Biz de uzun süredir takip ettiğimiz, genç ve yetenekli oyuncuları kadromuza kattık. Transferle ilgili taraftarımızda ve camiada bir beklenti olduğunun farkındayız. Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde transfer hiç bitmez. Çalışmalarımız sürüyor. Özellikle kamp dönemi çalışmaları ve hazırlık karşılasmaları transfer tercihlerimize biraz daha ışık tutacak. Transfer döneminin son gününe kadar çalışmalarımız devam edecek" dedi.

"En büyük avantajımız takım olmayı başarabilmemiz"

Kamp dönemine değinen Aykut Kocaman, "Ekibimizle birlikte gereken tüm hazırlıkları yaptık. Kamp dönemlerinde yapacağımız tüm çalışmalar A’dan Z’ye planlandı, programlandı. Şimdi çalışma zamanı. Geçtiğimiz sezon bir oyuncu grubu için belki de en zor olan şeyi, takım olmayı başardık. Bu sezon da bunun üzerine koyarak devam edeceğiz. Bizim diğer takımlara göre en büyük avantajımız da bu olacak" diye konuştu.

"Fenerbahçe kendi yetiştirdiği oyunculara kadrosunda yer vermeye devam edecek"

Altyapıdan 4 oyuncunun artık A takımla çalışacağını söyleyen Aykut Kocaman, "Alt yapıdan 4 genç oyuncumuz da bugünden itibaren bizimle birlikte çalışmaya başlıyorlar. Onlara da başarılar diliyorum. Çok çalışacaklarına ve kendilerine güvenenleri mahcup etmeyeceklerine inanıyorum. Fenerbahçe kendi yetiştirdiği futbolculara kadrosunda yer vermeye bu sezon da devam edecektir. Bunu yapmak ve futbol kültürümüzü günlük düşünmekten kurtarmak zorundayız" şeklinde konuştu.

"Ligde, kupada tek hedefimiz şampiyonluk"

Aykut Kocaman önümüzdeki sezon ki hedeflerine değinerek sözlerine şöyle devam etti:

"Fenerbahçe yarıştığı tüm kulvarda en yükseği hedefler. Bu sezon da ligde, kupada tek hedefimiz şampiyonluk. Avrupa’da başarı da tüm camiamızın çok büyük bir heyecanla takip ettiği önemli bir hedef. Tüm bu hedefleri en üst seviyede gerçekleştirmek ve taraftarımızı mutlu etmek için gereken her şey yapılmaktadir, yapılacaktir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Erişilmesi çok güç bir başarıya ulaşarak faaliyet gösterdiği her branşta şampiyonluklara, kupalara, madalyalara ambargo koyan bir spor kulübünün bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu başarı da emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyorum. Başta Başkanımız olmak üzere tüm Fenerbahçe yönetimine, çalışma arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarına teşşekkür ediyorum. Bizi hiç bir zaman yanlız bırakmayan taraftarımıza da bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni sezon tüm futbol camiamıza hayırlı olsun, güzellikler getirsin"