Fenerbahçe'ye Adanmiş Bir Ömür

15.02.2015

Fenerbahçe'ye Adanmiş Bir Ömür

Bundan tam 17 yıl önce Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda 1 oy farkla başkan seçilen Aziz Yıldırım bugün itibarıyla görevdeki 17. yılını dolduruyor. 16 yıl Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yapan merhum Şükrü Saracoğlu'nu geride bırakarak Fenerbahçe Spor Kulübü'nde en uzun süre başkanlık görevini yürüten başkan unvanını alan Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, gerçekleştirdiği icraatlarla adını kulüp tarihine altın harflerle yazdırdı.


15 Şubat tarihi Fenerbahçe Spor Kulübü ve camiası için ayrı bir önem taşıyor. Başkan Aziz Yıldırım, bundan tam 17 yıl önce 15 Şubat 1998'de gerçekleştirilen başkanlık seçiminde şu anda Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Vefa Küçük'ü 1 oy farkla geçerek Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı’na seçildi.


1990-92 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nda görev alan ve 91-92 sezonunda Futbol Şube Sorumlusu olan Aziz Yıldırım 17 yıllık başkanlık dönemindeki icraatlarıyla kulüp tarihine ismini altın harflerle yazdırdı.


Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkan Aziz Yıldırım döneminde tüm spor branşlarına ve tesisleşmeye yönelik yapılan yatırımlarla adeta çağ atladı.


Fenerbahçe, Başkan Aziz Yıldırım döneminde faaliyet gösterdiği branşlar futbol, basketbol, voleybol, boks, masa tenisi, kürek, yelken, yüzme ve atletizmde a takımlar ve altyapılarda hem yurtiçi hem de yurtdışında büyük başarılara imza attı. Türkiye'de alınmadık kupa ve madalya bırakmayan sarı laciverti ekipler Avrupa'da ve Dünya'da da şampiyonluklar yaşayarak hem Fenerbahçe camiasının hem de Türkiye'nin gururu oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye adına Olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp olma unvanını da onurla taşıyor.


Fenerbahçe Spor Kulübü, kuruluşun 100. yılında mücadele ettiği 9 branşta takım halinde ve bireysel olarak resmi sportif müsabakalarda kazandığı 1134 kupa, madalya ve ödülleri ile Guinness dünya rekorları kitabına girmeyi Başkan Aziz Yıldırım döneminde başardı.


Sarı lacivertli kulüp, Aziz Yıldırım başkanlığında 2010- 2011 sezonunda futbolun yanı sıra bayan - erkek basketbol ve voleybol olmak üzere 5 ana branşta şampiyonluğa ulaşarak bir ilke imza attı.


Tesisleşmeye de büyük önem veren Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım döneminde gerçekleştirilen Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, Can Bartu Tesisleri, Fenerbahçe Ülker Sports Arena, Düzce Topuk Yaylası, Ankara İncek Tesisleri ve Konukevi'nin inşaası, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis, amatör branş ve altyapı  ile Faruk Ilgaz ve Todori Tesisleri'nin baştan aşağı yenilenerek modern bir yapıya kavuşmasının yanı sıra Fenerbahçe Koleji arazisinin satın alınması Fenerbahçe camiasının gururu oldu. Başkanımız Aziz Yıldırım döneminde ayrıca Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulmasında da son aşamaya gelindi.


Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Televizyonu, Radyo Fenerbahçe, Fenerium, Fenercell ve Fenerbahçe Kart'ın hayata geçirilmesinin ardından Fenerbahçe'nin dünyanın en büyük spor kulübü olması hedefiyle başlattığı dev proje "Hedef 1 Milyon Üye" ile de yıllardır Fenerbahçe Spor Kulübü için verdiği hizmetlere ve emeklere çok önemli bir halka daha ekledi. "Hedef 1 Milyon Üye" projesi ile Fenerbahçe'nin geleceği teminat altına alınarak ekonomisi sağlam temellere oturtulacak ve ileri demokrasi anlayışı benimsenerek Fenerbahçe'nin tüm Türkiye'ye yayılması sağlanacak.


15 Şubat 2015 tarihi ise Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkan Aziz Yıldırım için ayrı bir anlam ifade ediyor.  Aziz Yıldırım, 16 yıl başkanlık görevi yapan eski başkanlardan merhum Şükrü Saracoğlu'nu geride bırakarak Fenerbahçe Spor Kulübü'nde en uzun süre başkanlık görevini yürüten başkan unvanını kazandı.


Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım ayrıca, 3 büyükler olarak adlandırılan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüp başkanları içerisinde en uzun süre başkanlık yapan isim oldu.


Fenerbahçe'ye Adanan Bir Ömür! paylaşan: fenerbahce