"fenerbahçe'yi Ve Ülkemizi En İyi Şekilde Temsil Etmeye Çalişiyoruz"

03.11.2015

"fenerbahçe'yi Ve Ülkemizi En İyi Şekilde Temsil Etmeye Çalişiyoruz"

Gerek ulusal gerekse de uluslararası arenada kazandıkları madalyalarla isimlerini sıkça duyduğumuz sporcularımız Seyda ve Samet Keser kardeşler, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ve Barış Yalçınsoy'un hazırlayıp sunduğu Sportif programına konuk oldu.
 

Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda gümüş madalyanın sahibi olan Samet Keser, Fenerbahçe’yi ve Türkiye’yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirtirken, kardeşi Seyda Keser ise kardeşinin bu başarısının kendisini gururlandırdığını söyledi.
 

Samet Keser:  “Daha da güzel başarılar elde edeceğim”

Dünya İkincisi sporcumuz Samet Keser, şampiyona hakkında şu şekilde konuştu:
Sırbistan’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Fenerbahçemizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Şampiyonada 86 kiloda K1 kategorisinde mücadele ettim. Oldukça zorlu rakiplerle mücadele ettim. Rakiplerim arasında dünya şampiyonları da vardı. Nitekim final mücadelesi verdiğim Polonyalı rakibim geçen senenin dünya şampiyonuydu ve onu yenerek adımı finale yazdırdım. Finalde ise İtalyan rakibime mağlup oldum ve Dünya 2.’si oldum. Aslında şampiyonadaki performansımla herkes dünya şampiyonu olacağımı düşünüyordu. Ama gümüş madalyanın sahibi oldum. Ancak önümüzde Avrupa Şampiyonası var ve orada hedefim zirvede yer almak."
 

Seyda Keser: “Kardeşim bizleri gururlandırdı”
Kardeşi Samet Keser’in Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği başarının kendisini gururlandırdığı dile getiren Seyda Keser ise bu başarıya ilişkin; “Güzel bir başarı elde etti. Dünya Şampiyonluğunu kıl payı ile kaçırdı ve bu bizi üzdü ama yine de Dünya 2.’liği gibi önemli bir başarı kazandı. Kardeşimin bir sonraki Dünya Şampiyonası’na daha iyi hazırlanıp, daha çok çalışarak altın madalyayı kazanacağına eminim. Önümüzde bir Avrupa Şampiyonası var ve kardeşim Samet Keser’in orada başarılı olacağına eminim. Fenerbahçemize altın madalyayı getirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu. 
 

Kardeşi ile birlikte aynı forma altında mücadele etmenin çok önemli olduğuna da değinen Seyda Keser, “Aynı kulüpte olmamız, aynı forma için mücadele etmemiz bizi mutlu ediyor. Bunun yanı sıra antrenmanlarda da birbirimize yardımcı oluyoruz. Ben boks yapıyorum, kardeşim ise kick boks ve bunun faydasını ikimizde görüyoruz. Birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Böylece kendimizi geliştirdiğimizi söyleyebilirim. Birbirimizi antrenman yapmamız konusunda uyarıyoruz ve burada şuna da değinmek isterim, o da; çalıştığınız partnerin çok önemli olduğu. Birlikte antrenman yaptığınız sporcunun sizin gelişiminize yardımcı olması gerekiyor.” diyerek sözlerini noktaladı.