Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanliğina Vefa Küçük Seçildi

19.07.2014

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanliğina Vefa Küçük Seçildi

Kulübümüz Yüksek Divan Kurulu Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı. Kurul Başkanvekili Ünal Uyguç başkanlığındaki toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticilerimiz ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda, Yüksel Günay’ın vefatıyla boşalan Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı ve Adnan Ersan’ın istifasıyla boşalan Yüksek Divan Kurulu Başkanvekilliği için için seçimler yapıldı.

Toplantının son bölümünde yapılan seçimlerde Vefa Küçük, oybirliğiyle Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

 

Faruk Ilgaz unutulmadı


Toplantı öncesinde bir açılış konuşması yapan Kurul Başkanvekili Ünal Uyguç, "Son iki toplantıya büyük acılarla başlamıştık. Bundan önceki toplantılarda Eşref Aydın ve Yüksel Günay’ı kaybetmenin acısını yaşamıştık. Bu toplantıdan önce de Fenerbahçe’de bir tarih olan, Fenerbahçe’ye rol biçen Faruk Ilgaz’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ruhları şad olsun" dedi.

Başkan ve en yaşlı üyeye çiçek

Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve edebiyete intikal eden üye ve sporcularımız için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Divan Başkanlığı, 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü nedeniyle Başkanımız Aziz Yıldırım ve en yaşlı üyemiz Ulvi Tümen’e birer çiçek verdi.

Hedef 1 milyon üyeli güçlü Fenerbahçe

Son toplantıdan bu yana vefat eden üyelerimizin isminin okunmasının ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu Yöneticimiz Turan Şahin okudu. Turan Şahin, "Biz Fenerbahçeliler için çok büyük anlamı olan bugünde hepinizi selamlıyorum. Aramızdan 3 gün önce ayrılan merhum Başkanımız Faruk Ilgaz’a ve aramızdan ayrılan diğer üyelerimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi. Fenerbahçe’yi gelecek çağlara taşıyacak tüzük değişikliğini yaptıklarını belirten Turan Şahin, "Bu tüzük değişikliğinin ana hedefi, Fenerbahçemizi 1 milyon üyeli güçlü bir spor kulübü haline getirmektir. Taraftarlarımızın Fenerbahçe’ye sözde değil özde üye olmasını sağlamaktır. Bu tüzükle çocuklar doğar doğmaz kulübe üye olabileceklerdir ve kulüp aidiyetleri sağlanacaktır" dedi. 19 şampiyonluğu kazandıran Profesyonel Futbol Takımımıza teşekkür eden Turan Şahin 20. şampiyonluğu da kendilerinden beklediklerini söyledi. Son 3 aylık sürede amatör branşlarda kazanılan başarılara ve yapılan transferleri sıralayan Turan Şahin, üyelerin yaklaşan Ramazan Bayramını kutlayarak sözlerine son verdi.

Fenerbahçe Bayan Futbol Takımı kurulması istendi

Denetleme Kurulu Raporunun okunmasının ardından üye Ogün Altıparmak’ın kulübümüzde bayan futbol şubesi kurulması teklifini içeren önergesi Yönetim Kurulumuza iletildi. Ardından raporlar hakkında görüşmelere geçildi. Üyelerimiz kürsüye gelerek görüş ve temennilerini iletti.

Başkanlık Divanına yetki verildi

Toplantıda daha  sonra, Yönetim kurulu tarafından hazırlanmış üyelik ve temsili üyelik yönergesi, şubeler yönergesi, iç denetim yönetmeliği ile personel yönetmeliklerinin tüzüğümüzün 46-2c maddesi gereğince oluşturularak ihtisas komitesine inceletilerek yönetim kuruluna görüş verilmesi için Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Divanına yetki verilmesi oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Vefa Küçük Yüksek Divan Kurulu Başkanı Seçildi

Ardından Seçim divan kurulu oluşuturuldu. Seçim Divan Başkanlığna Turgut Gür seçildi ve Yüksel Günay’ın vefatıyla boşalan Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı ve Adnan Ersan’ın istifasıyla boşalan Yüksek Divan Kurulu Başkanvekilliği için seçimlere geçildi. Nuri Nejat Akdoğan tek aday olarak girdiği Yüksek Divan Kurulu Başkanvekilliğine oybirliğiyle seçildi. Ardından Divan Başkanlığı için seçime geçildi. Mevcut adaylar Zafer Uzunoğlu ve Vefa Küçük olarak belirlendi. Zafer Uzunoğlu’nun adaylıktan çekilmesi üzerine tek aday olarak seçime giren Vefa Küçük, oybirliğiyle, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Vefa Küçük ve Başkanlık Divanı, bu görevlerini 15 Nisan 2015 tarihine kadar yürütecek

Vefa Küçük: "Çok onurlu bir görev tevdi ettiniz, sağ olun"

Seçimlerden sonra bir teşekkür konuşması yapan vefa küçük, "Oylarınızla ve teveccühlerinizle bu teşekkür konuşmasını yapma şansını bana verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Büyük çoğunluğun ve kulüp başkanın teklif ve teveccühleriyle aday oldum ve başkanlığa seçildim. Yüksel Günay’ın hizmetlerini hepimiz biliyoruz. Bizler fani, Fenerbahçe ise bakidir. Bu göreve bunun için seçildim. İnşallah Nisan ayına kadar Yüksek Divanı biz yöneteceğiz. Ben Sayın Aziz Yıldırım’la aynı anda kulübe geldim. Üyelik numaralarımız art ardadır. Metin Aşık döneminde aynı yönetimde yer aldık. Daha sonra başkanlık yarışında bulunduk. Fenerbahçe’nin gelişmesi, birlik ve beraberliğimiz sayesinde şimdi Başkan orada oturacak, ben de burada oturacağım. Bundan büyük mutluluk olmaz. Kulübümüzün daha başarılı olması konusunda bizler danışma ve tavsiye organı olarak  yönetimimize destek olacağız. Tavsiyelerde bulunmak görevi hepimizindir. Biz sizleri temsil ediyoruz. Dayanışma içinde kulübümüzü başarılara, daha da başarılara götürmeye katkımız olacaktır. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Benim için çok onurlu bir görev tevdi ettiniz, sağ olun" diye konuştu.

Seçimlerin ardından toplantı sona erdi.