"fenerbahçelileri Ve Futbolcularimi Cani Gönülden Kutluyorum"

22.05.2011

"fenerbahçelileri Ve Futbolcularimi Cani Gönülden Kutluyorum"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, şampiyon olmanın başlı başına zor bir iş olduğuna dikkat çekerek, "Fenerbahçe her platformda iddialı olmak zorunda. Avrupa’dan elendikten ve şampiyonluk yarışında 9 puan geride kaldıktan sonra ilerisini hayal etmek çok kolay değildi. Ama sonuç ortada. Fenerbahçelileri ve futbolcuları canı gönülden kutluyorum" dedi.

 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Son derece mutluyuz. Çok zor bir işi başardığımızın farkındayız. Yıllar sonra bu şampiyonluğun değerli, zor olduğu daha iyi anlaşılacak diye düşünüyorum. Fenerbahçe her platformda iddialı olmak zorunda. Avrupa’dan elendikten ve 9 puan geride kaldıktan sonra hayal etmek çok kolay değildi. Çok büyük bir inanç ortaya koydu kulüp" diye konuştu.Fenerbahçe taraftarının ve yönetimin desteğine değinen Aykut Kocaman, "Sivas’taki Fenerbahçeliler ve başka yerlerden gelen Fenerbahçeliler muazzam bir atmosfer yarattılar. Şampiyonluk sahası gibiydi. En sıkıntılı olduğumuz gün Yeni Malatyaspor maçından sonra Antalya’ya döndüğümüz gün protesto beklerken çiçeklerle bekleyen Antalyalıları unutmamak gerekiyor. Antalya kampı oyuncuların hayata dönüşü oldu. Başkan ve Ali Yıldırım’a da oyunculara verdiği büyük destek için çok teşekkür ediyorum. Zor bir işi başardık. Şampiyon olmak başlı başına zor bir iş. Fenerbahçelileri ve futbolcuları canı gönülden kutluyorum. Kelimelerin yeterli olmadığı anlar var. Hem şuan hem soyunma odası bunlardan biriydi. Şampiyonluğun mimarları varını yoğunu ortaya koyan, kırılmayan futbolculardır. Tekrar teşekkür ediyorum hepsine" şeklinde konuştu.

 

Trabzonspor ile yaşadıkları şampiyonluk yarışı içinse Aykut Kocaman, "Trabzonspor muazzam yarışın ortağıydı. Birkaç gün önce söylediğim gibi Fenerbahçe ligin ikinci yarısında bu kadar önemli bir sprint atarken Trabzon’un yarışta tutunması çok önemliydi. Her şey şampiyonlukla doğru orantılı gidiyor, ne söylesek boş artık onlar için. Şampiyonlar konuşuluyor, şampiyonluk konuşuluyor. Hak edilmiş bir şampiyonluktu. Bütün Fenerbahçelileri canı gönülden kutluyorum. Direkt Şampiyonlar Ligi’ne gidecek Fenerbahçe. Her platformda adı olduğu sürece iddialıdır Fenerbahçe. Avrupa’daki yolculukta biraz daha altımızı doldurarak sağlam şekilde o kulvarda yüremek en büyük amacımız" ifadelerini kullandı.