03.05.2012

Fenerbahçemiz 105 Yaşinda

Kulübümüzün kuruluşunun 105. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kulübümüzü ziyaret edişinin 94. yıl dönümleri, düzenlenen bir törenle kutlandı.

Fenerbahçe için büyük anlam taşıyan 3 Mayıs’ta, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen anma ve kutlama törenine Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Genel Sektreterimiz Vedat Olcay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ünal Uzun ve Turan Şahin, Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, Kongre Üylerimiz, Şube Kaptanlarımız, sporcularımız, Fenerbahçe Koleji öğretmen ve öğrencileri ile kulüp çalışanları katıldı.

Bu süreci tartışacağız

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan törende bir konuşma yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Fenerbahçe’nin içinden geçtiği zor günlere atıfta bulunarak, "Keşke bugün sporcularımızın başarılarından, yapılan iyi şeylerden bahsedebilseydik. Ancak geçen 10 ayda bize yapılanların ağır yükü altında bu töreni gerçekleştiriyoruz. Kulüp başkanımız şu anda mahkemede yargılanıyor. Yargılama sürerken bir şey söylemeyen tek sivil toplum örgütü, spor kulübü biziz. Ancak şimdi bir şey söyleyeceğiz. Çünkü vereceğinizi kararları Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa Fenerbahçe Spor Kulübü’nde konuşacağız. Ne derlerse desinler, bu geçirdiğimiz süreci biz tartışacağız" dedi.

Dimdik ayaktayız

Törende hazır bulunan genç altyapı sporcularına da seslenen ve "Ağabeyleriniz, ablalarınız yarıştı ve bu formaya hiç leke getirmedi" diyen Günay, Fenerbahçe’nin yarıştığı tüm branşlarda başarılı olduğunu belirterek, tüm sporculara teşekkür etti. Sözü Profesyonel Futbol Takımımıza ve verdiği şampiyonluk mücadelesine getiren Günay, "Her türlü olumsuzluğa rağmen bugün şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe’dir. Geride kalan 3 maçı da alıp şampiyon olacağız. Ne derlerse desinler, biz şampiyon olacağız. Buradan çok sevgili Başkanımı Aziz Bey’e, İlhan Ekşioğlu’na ve evladım gibi sevdiğim Tamer Yelkovan’a, tüm kardeşlerime sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum. Fenerbahçe üyesiyle, sporcusuyla tümüyle ayakta dimdik duruyor" dedi.

Tören, Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Üyesi Atilla Bartın, sporcular adına Kürek Şubemizden bir sporcu ve Fenerbahçe Koleji öğretmen ve öğrencilerinin ’Atatürk ve Fenerbahçe’ konulu konuşma ve şiirleriyle sona erdi.

Mevlit okutulacak

Anma programı dahilinde, Kızıltoprak Zühtü Paşa Camii’nde, bugün ikindi namazı sonrası, şehitlerimiz, ebediyete intikal eden başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, kulüp üyelerimiz ve sporcularımızı anmak amacı ile bir mevlit okutulacak. Ayrıca 3 Mayıs nedeniyle, Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları’nın Ataşehir’deki kampusunda, 1907 ÜNİFEB (Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği) tarafından bir panel de düzenlendi.

İçimiz acı dolu

Törenin ardından FB TV’ye açıklamalar yapan Yüksel Günay, "Aslında bugün hepimizin sevinmesi lazım. 105 yıl; dile kolay. Ama görüyorsunuz kulüp başkanı yok, asbaşkanı yok. Ama biz aylaktayız. Sporun dışında ne yapıyoruz bunları söylemeleri lazım. Ne istiyorsunuz söylenmesi lazım. İçimiz dolu, acı ve ızdrap çekiyoruz. Biz sporda kavga ve ahlaksızlık istemiyoruz. Biz sporda düzen ve başarı istiyoruz. Bu kulübün bundan başka yaptığı bir şey yok. İçimiz yandığı izin böyle konuşuyoruz" diye konuştu.