Fenerbahçemiz Euroleague'de Finale Yükseldi

14.05.2016

Fenerbahçemiz Euroleague'de Finale Yükseldi

Fenerbahçemiz, Laboral Kutxa’yı normal süresi 72-72 eşitlikle tamamlanan maçın uzatma bölümünde 88-77 yendi ve Euroleague’de adını finale yazdıran Türk takımı oldu. Takımımız finalde ise Pazar günü Rus ekibi CSKA Moskova ile karşılaşacak. 
 

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines Euroleague Final Four ilk maçında İspanyol ekibi Laboral Kutxa ile karşılaştı.  Taraftarlarımızın tribünleri doldurduğu Mercedes-Benz Arena’daki maçı Başkanımız Aziz Yıldırım ile yöneticilerimiz de izledi.
 

Fenerbahçemiz; Ali Muhammed, Bogdan Bogdanovic, Luigi Datome, Pero Antic ve Ekpe Udoh beşiyle başladığı maçta, ilk dakikalarda rakibini potaya yaklaştırmadı ve ilk 3.5 dakikayı 13-0 üstün geçti. Bu bölümde potasında hızlı hücumlardan basketler gören Ekibimiz, Bogdanovic, Hickman ve Vesely ile çeyreği 23-15 üstün tamamladı.
 

İkinci çeyreğin ilk dakikaları skor açısından kısır geçti. Vesely ve Bogdanovic ile rakip takımın kurmak istediği baskıyı kıran ve skor üstünlüğünü 35-27’ye çeken Obradovic’in öğrencileri, Ekpe Udoh’un basket faulüyle 37-29 öne geçti.  Çeyreğin son bölümünde hücumlardan boş dönse de Takımımız, soyunma odasına 41-40 önde gitti.
 

İlk yarı skor dağılımımız ise şöyle: Udoh 8, Datome 7, Bogdanovic 7, Vesely 6, Sloukas 4, Antic 3, A.Muhammed 3, Hickman 3.
 

Ekibimiz ikinci yarıya top kayıpları ile başladı. Bu bölümde Antic’in beş sayısıyla skor üstünlüğünü koruyan Takımımız, Datome ile skoru 50-47’ye çıkardı. (05:10) Adams ile art arda 4 sayı bulan İspanyol ekibi 50-54 öne geçti ve Obradovic mola aldı. (01:56) Moladan Vesely’nin turnikesi ile dönen Fenerbahçemiz, Datome’nin üçlüğüyle de 55-54 öne geçti. (00:58) Bourousis’in son saniye üçlüğü ile üçüncü çeyrek Laboral Kutxa’nın 55-57 üstünlüğüyle geçildi. 
 

Dördüncü çeyreğe İspanyol temsilcisi Bourousis’in elinden bulduğu 5 sayı ile başladı. Udoh’un basketi ile seriyi sonlandıran Ekibimiz, Vesely ile aradaki farkı 1 sayıya indirdi. (65-66) Datome’nin üçlüğüyle farkı bire indiren Ekibimiz, Sloukas ile skoru 72-72’de eşitledi ve maçta uzatmaya gidildi.
 

Uzatmaya Bogdanovic’in üçlüğüyle başlayan Fenerbahçemiz, rakibi karşısında farkı açtı ve maçtan 88-77 galip ayrıldı.