Fenerbahçemiz Kbl Play-Off Turu'nda Yari Finale Yükseldi

20.04.2016

Fenerbahçemiz Kbl Play-Off Turu'nda Yari Finale Yükseldi

Bilyoner.com KBL Play-Off turu ikinci maçında Basketbolu Geliştirenler Derneği’ni 66-52 yenen Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, bu sonuçla çeyrek final serisinde durumu 2-0’a getirdi ve adını yarı finale yazdırdı. Takımımız serinin ilk maçında Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan karşılaşmadan da 78-70 galip ayrılmıştı.
 
 
Ekibimiz yarı finalde serisinde ise Abdullah Gül Üniversitesi ile karşılaşacak. Beş karşılaşma üzerinden oynanacak seride üç galibiyete ulaşan takım finale yükselecek. Ev sahibi avantajının Takımımızda olduğu seride ilk maç 23 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'nda oynanacak. 
 

Marissa Coleman 18 sayıyla en skorer ismimiz olurken, Alexandria Quigley 11, Jantel Lavender ve Quanitra Hollingsworth da 10’ar sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan diğer isimlerimiz oldu. 
 

Caferağa Spor Salonu'nda oynanan maçı Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak ile Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan da izledi. 
 

Birsel Vardarlı Demirmen, Quanitra Hollingsworth, Alexandria Quigley, Jantel Lavender ve Marissa Coleman beşiyle çıktığı maça 7-0’lık seri ile başlayan Fenerbahçemiz, Alexandria Quigley ile farkı çift hanelere taşıdı ve ilk 5 dakikalık bölümü 14-4 önde geçti. (05:12) Çeyreğin ikinci bölümünde Elizabeth Leuzinger ile etkili olan Basketbolu Geliştirenler Derneği karşısında Takımımız çeyreği de 18-21 üstün geçti. 
 

İkinci çeyreğin ilk üç dakikasında sayı üretemeyen Ekibimiz, suskunluğunu Verameyenka ile bozdu. Bu bölümde boyalı alanı etkili kullanan George Dikeoulakos’un öğrencileri; Jantel Lavender ve Marissa Coleman ile soyunma odasına 38-26 üstün gitti.
 

Etkili oyunu ile skor üstünlüğünü koruyan ve rakip potada istediği basketleri bulan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, üçüncü çeyreği de 53-38 önde tamamladı.
 

George Dikeoulakos’un öğrencileri BGD’nin maça ortak izin olmasına izin vermedi ve baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmadan 66-52 galip ayrıldı.