Fenerbahçemiz Ödüllendirildi

26.02.2013

Fenerbahçemiz Ödüllendirildi

Okan Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen "Okan Üniversitesi 2012 Spor Ödülleri" için Tuzla Kampüsü’nde tören düzenlendi.

Törene; Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, Asbaşkanlarımızdan Tahir Perek, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Turan Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Basri Hakan Hakyemez, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, spor dünyasının önde gelen isimleri ile Okan Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Yaklaşık 6 bin öğrencinin katıldığı anket sonucunda belirlenen ödüllerden "Yılın Onur Ödülü" Olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp olması sebebiyle Fenerbahçe Spor Kulübü’ne verildi. Başkanımız Aziz Yıldırım, ödülü Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan’ın elinden alırken, bir de teşekkür konuşması yaptı.

Başkanımız Aziz Yıldırım konuşmasında "Bundan 2 yıl önce burada yine sizlerden ödül almıştım. 2 yıl sonra kulübüme verdiğiniz ödül için tekrar buraya geldim. Sizlere birkaç tavsiyem olacak. Burada her taraftardan arkadaşlar var. Önce birbirimizi sevelim. İkincisi tribünlerde liderliği alın ve Türkiye’nin gelecekteki spor politikasını siz gençler belirleyin. 3.’sü de her zaman onurlu yaşayın, doğru bildiklerinizi her zaman söyleyin. Çünkü korkmadan yaşayanlar bir gün ölür, korkanlar hergün ölür" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız ise, anket sonucunda "Yılın Takımı" ödülüne layık görüldü. Ödülü Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz aldı...

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil eden ve eğitim hayatını Okan Üniversitesi’nde sürdüren Fenerbahçeli Milli yelkenci Nazlı Çağla Dönertaş da, "Yılın Okan’lı" sporcusu özel ödülüne layık görüldü.

"Onur Ödülü"ne layık görülen isimlerden spor duayeni Halit Kıvanç ise ödülünü Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut’un elinden aldı.