Fenerbahçemiz Yeni Sezon Hazirliklarina Başladi

01.07.2013

Fenerbahçemiz Yeni Sezon Hazirliklarina Başladi

Fenerbahçemiz,  yeni teknik direktörü Ersun Yanal yönetiminde, yeni transferlerin de katılımıyla 2013-2014 Futbol Sezonu hazırlıklarına, Can Bartu Tesisleri’nde bugün sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla başladı.

Ersun Yanal: "Tek hedef şampiyonluk"

Antrenman öncesinde Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, yeni transferlerin de katılımıyla tesislerde tanışma amaçlı bir toplantı yaptı. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Ersun Yanal, her zaman olduğu gibi Fenerbahçe’nin tek hedefinin şampiyonluk olduğunu belirterek, "Bu doğrultuda yeni sezona başlıyoruz. Ben sizleri tanıyorum. Sizler de beni tanıyacaksınız. Birbirimizi zamanla daha iyi tanıyacağız. Yeni sezon hepimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Yeni transferler basına görüntü verdi

Ardından Takımımız yeni sezon hazırlıkları için sahaya çıktı. Antrenman öncesinde Ersun Yanal’ın ekibinde de yer alan Yardımcı Antrenörümüz İsmail Kartal ve Kaleci Antrenörümüz Murat Öztürk’ün yanı sıra teknik ekibe yeni katılan antrenörler Volkan Kazak ile Recep Karatepe ile yeni transferler Alper Potuk, Michal Kadlec ve Samuel Holmen basın mensuplarına poz verdi. Potuk, Kadlec ve Holmen, antrenman sonunda da ayrı ayrı basın mensuplarına görüntü verdi.

Topla çalışmalar yapıldı

Saat 11.00’de başlayan antrenman, 1 saat 15 dakika sürdü. Ersun Yanal yönetimindeki ilk antrenman, ısınma hareketleriyle başladı. Oyuncularımız daha sonra topla yaptıkları çalışmalarla antrenmanı tamamladı. Bu arada Hasan Hüseyin Akınay ile Aziz Ceylan da A Takım ile antrenmana çıktı.

Yabancı oyuncular 11 Temmuz’da katılacak

Geçen sezonun ardından bir ameliyat geçiren Gökhan Gönül ile soğuk algınlığı bulunan Mehmet Topuz antrenmana katılmadı. Sezonun tamamlanmasının hemen ardından ülkelerinin milli takımlarına giden oyuncularımızdan Dirk Kuyt, Raul Meireles, Moussa Sow ve yeni transfer Bruno Alves de antrenmana katılmadı. Bu oyuncularımız 11 Temmuz’dan itibaren çalışmalara başlayacak. 20 Yaş Altı Milli Takımı’nda bulunan Salih Uçan’ın yanı sıra 19 Yaş Altı Milli Takımı ile 17. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden Recep Niyaz da çalışmada yer almayan oyuncularımız arasındaydı. Kalecimiz Erten Ersu da takımdan ayrı çalıştı.

Takımımız, hazırlıklarına Can Bartu Tesisleri’nde bugün akşam saatlerinde yapacağı günün ikinci antrenmanıyla devam edecek. Saat 19.00’de başlayacak bu antrenman, basın mensuplarına kapalı gerçekleştirilecek.