Fenerbahçemize Gönül Vermekten Gurur Duyduk, Bu Gururu Taşimaya Devam Edeceğiz

06.07.2011

Fenerbahçemize Gönül Vermekten Gurur Duyduk, Bu Gururu Taşimaya Devam Edeceğiz

104 yıllık şanlı bir maziye sahip Fenerbahçe Spor Kulübümüzün sürdürülen ve halen sonuçlanmamış bir soruşturma sebebiyle kamu vicdanında suçlu ilan edilip cezalandırılması sürecini hayret ve şaşkınlıkla izliyoruz.

Her Türk vatandaşı gibi adalete güveniyoruz, davanın seyrini takip ediyoruz.

Ancak bu süreçte Fenerbahçe Spor Kulübümüze evrensel hukuk ilkelerine saygı göstermeksizin adaletin seyri dışında pek çok kişi ve kuruluşun hüküm verdiğini, cezalandırdığını, leke sürmeye çalıştığını görüyoruz.

Unutulmamalıdır ki Fenerbahçemiz istikrarlı yönetimi, profesyonel kurumsallaşması ile Türkiye ve dünyada örnek alınan bir spor kulübüdür. Mücadele ettiği tüm branşları şampiyonluklarla kapatmış, binlerce lisanslı sporcusuyla birçok dalda mücadele eden, Olimpiyatlara en çok sporcu gönderen, her branşta Milli Takımlarımızın başarılarına önemli katkılar sağlayan sporcuları ile Türk sporuna hizmet eden asırlık bir çınardır.

2010-2011 sezonunda mücadele ettiği her branşta olağanüstü inanç, emek ve alın teri ile başarılar elde etmiştir.  Bugün halen sürdürülen bir soruşturma sebebiyle Kulübümüzün tüm değerleri, başarıları ve Türkiye’de birçok kulübün model aldığı sportif yapısı haksız bir şekilde hedef  haline getirilmektedir.  Fenerbahçelilik ruhu hedef ve baskı altına alınmaya çalışılmaktadır.

Bu günler biz Fenerbahçelilerin kenetlenmeye ve bir arada olmaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerdir.

1907 Fenerbahçe Derneğimiz’in kuruluş amacı ve tüzüğüne uygun olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kulübümüz’ün başarısı için mücadele etmeye ve destek vermeye devam edeceğiz. 104 yıllık eşsiz başarı ve mücadelelerle bezenmiş şanlı tarihimize sahip çıkmaya ve emsalsiz başarılara bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Tüm Fenerbahçe camiasının her zaman olduğu gibi Fenerbahçemizin aydınlık yarını için tek vücut olarak yediden yetmişe kenetlenerek her koşulda Kulübüne destek vereceğine inancımız tamdır. Biz, 1907 Fenerbahçe Derneği olarak üzerimize düşenden fazlasını yapmaya hazır olduğumuzu beyan ederiz.

Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonunun da suçsuzluk karinesi çerçevesinde Kulübümüzün kazanılmış başarı ve haklarını gözetmesi gerektiğine inanıyoruz.

Fenerbahçemize gönül vermekten gurur duyduk. Bu gururu taşımaya devam edeceğiz.

Hiç bir güç, hiç bir kuvvet bizi Fenerbahçemizden ayıramaz.

1907 Fenerbahçe Derneği