Fenerbahçemize kumpas davasında 12. duruşma haftası başladı

27.05.2019

Fenerbahçemize kumpas davasında 12. duruşma haftası başladı

Fenerbahçemize kumpas kuranların yargılandığı Fenerbahçe Kumpası Davası'nın 12. duruşma haftası, bugün başladı.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu'nda görülen davaya; Başkan Vekilimiz Semih Özsoy, Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin, Alper Pirşen, Simla Türker Bayazıt ve Mustafa Kemal Danabaş ile İletişim Koordinatörümüz Can Gebetaş da katılıyor.

Öte yandan 3 Temmuz 2011'den bu yana davamıza taraf olan taraftarımız da destek için Silivri'de toplandı.

Fetullah Gülen Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 'Futbolda sözde şike' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan ve sanıkların İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılandığı dava, 12. duruşma haftasıyla Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu'nda devam ediyor.

Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ve Yöneticimiz Fethi Pekin, Kumpas Davası öncesi Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Hukuktan sorumlu Yöneticimiz Fethi Pekin, Kumpas Davası'nın sonunda mutlu sona ulaşacaklarından emin olduğunu belirtirken; Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ise, davayı yakından takip ettiklerini ve sonuna kadar da takip edeceklerini vurguladı.

Fethi Pekin: Fenerbahçemize kurulan Kumpas Davası'nın sonuna geldiğimizde mutlu sona ulaşacağımızdan hiç şüphem yok

Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin, “Öncelikle 2018-2019 sezonunda çok kötü bir performans göstermemize rağmen takımımızı yalnız bırakmayan ve sonuna kadar destekleyen tüm taraftarlarımıza ve camiamıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Onların bizlere verdikleri karşılıksız sevgi ve destek bizlerin en büyük enerjisidir. En büyük moral kaynağımızdır. Tekrar tekrar kendilerine teşekkür ediyorum. Bu desteği devam ettirmelerini temenni ediyorum. Bu meyanda, önümüzdeki futbol sezonunda takımımızın da yüzlerimizi güldüreceğinden, bizi yine eski günlerimize götüreceğinden hiç şüphem yok. Gelecek yıl önemli konularda -bunların başında da mali ve hukuki konular gelmektedir- mutlu haberler alacağımızdan da eminim. Onlardan bir tanesi de ve en önemlisi de Fenerbahçemize kurulan Kumpas Davası'nın sonuna geldiğimizde mutlu sona ulaşacağımızdan hiç şüphem olmadığıdır. 12. duruşma haftasında yine Silivri'deyiz. Duruşmayı; Yönetim Kurulu Üyelerimiz olarak camiamızın kanaat önderleriyle birlikte takip etmeye geldik. Gün sonunda detaylı bilgilendirme yapacağız." şeklinde konuştu.

Sevil Zeynep Becan: Bizim için olumlu bir karar çıkacağına olan inancım çok yüksek

Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ise, “Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin'in de aktardığı gibi bugün güçlü bir temsille, Yönetim Kurulu ve camiamızın kanaat önderleriyle bir arada davayı takip için geldik. Bu davayı çok yakından takip ediyoruz ve sonuna kadar da takip edeceğiz. Sonunda bizim için olumlu bir karar çıkacağına olan inancım da çok yüksek." ifadelerini kullandı.

5 gün sürecek olan duruşmalarda sanıkların sorgusuna devam edilecek.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar