Fenerbahçemize Muhteşem Karşilama

07.05.2012

Fenerbahçemize Muhteşem Karşilama

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman,  yaşanılanlara rağmen iki kulvarda da finale kalmayı başardıklarını söyleyerek, final maçlarını da kazanarak, mutlu sona ulaşmak istediklerini belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Maçla ilgili değerlendirme yapmamak lazım. Normal bir futbol ortamı yoktu. Böyle ortamda oynanacak en iyi futbolu oynadıkları için futbolcularıma teşekkür ediyorum. Bu hala nasıl geldik diye düşünmeliyiz. Bu herkesin sorunu. Şiddetin, öfkenin sonu olmalı artık. İkinci yarı biraz daha oyuncuk oldu. Ne sevinen adam gibi  sevine biliyor ne de üzülen adam gibi üzülebiliyor. Garip bir ortamdayız. Birilerinin anasına küfür ediliyor, hırsız deniliyor. Suçlama ortamına girmişiz" dedi.

Hakem kararlarına dikkat çeken Kocaman, "Futbol konuşmaya gerek yok ama hakem hakkında bir şey söylemek gerekiyor. Hakemler, taraftarın, insanların psikolojisini tartmalılar ama esneyebildiği yere kadar esneyebilmeli. İlk yarıda futbol dışında her şeyi yaptı rakip takım futbolcuları. Futbol dışı hareketlere izin vermesi doğru değil. Çok hak ettiğimiz maç az daha elimizden gidiyordu. Söyleyecek hiçbir şey yok" diye konuştu.

Son iki final maçı içinse Aykut Kocaman, "İki final nereden nereye geldiğimizi görmek için çok çok önemli. Finalleri de kazanmak da istiyoruz. İki kupanın da finalindeyiz şükürler olsun" şeklinde konuştu.